خط آزاد شنبه تا چهار شنبه از ساعت 17:00 به مدت 60 دقیقه

بلای نگاه به "از ما بهترین ها"

مقایسه کردن آفتی در زندگی به شمار می رود که برای جلوگیری ازسقوط در دام مقایسه ضرورت دارد؛ ضمن تقویت اعتماد به نفس از تدابیری که برمی شماریم شخصیت خودمان را متجلی کنیم."خط آزاد" امروزِ رادیو جوان را بشنوید.

1397/06/17
|
10:06

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛مقایسه کردن آفتی در زندگی به شمار می رود که برای جلوگیری ازسقوط در دام مقایسه ضرورت دارد؛ ضمن تقویت اعتماد به نفس از تدابیری که برمی شماریم شخصیت خودمان را متجلی کنیم."خط آزاد" امروز رادیو جوان را بشنوید.

مقایسه کردن جزئی از طبیعت بشر است که گاهی بدون آگاهی صورت میگیرد ، اما مقایسه کردن دائم خود با دیگران عادت بدی است که باعث نابودی خود شخص میشود . اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بر اساس عادت خود را با دیگران مقایسه می کنید، بدانید که این عادت مقایسه، احساس نا امنی با خود به همراه دارد. چون شما احساس ناامنی می کنید گاهی فکر می کنید باید درارتباط با دیگران فضایل و کمالات خود را به رخ آنها بکشید. کسانی که هر آنچه را که انجام داده اند، هر کجا که رفته اند، هر چه که دارند را به رخ دیگران می کشند چندان شخصیت های دوست داشتنی ندارند و نمی توانند کسان زیادی را جذب کنند.

ترک عادت مقایسه نیاز به تمرین و ممارست بسیار دارد و باید با آگاهی انجام شود.مثلا وقتی ویژگی ها یا دارایی های خود را با دیگری مقایسه می کنید، کاری که باید با آگاهی انجام بدهید این است که قدری درنگ کرده و به خود یادآوری کنید که ” شاید مقایسه کردن یک امر طبیعی باشد اما درست و منطقی نیست” و آگاهانه هر بار که به سمت مقایسه کردن رفتید این هشدار را به خود بدهید.
در همین خصوص برنامه‌ی «خط آزاد» با عنوان «مقایسه کردن» از رادیو جوان پخش می‌شود. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17 تا 18:30 پخش می‌شود که تهیه‌کنندگی آن را حامد مرادیان برعهده دارد و گوینده آن نیما رئیسی است.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
خط آزاد