شمارش معکوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

اقوام حب الایران یجمعنا؛ فریاد وحدت ملی ایرانیان

پس از وقوع حادثه تروریستی اهواز و پذیرش مسئولیت آن توسط گروهی از عناصر معاند و تجزیه طلب، شهروندان ایرانی، با هشتگ حب الایران یجمعنا، سرود اتحاد و همراهی اقوام ایرانی زیر پرچمی واحد را در فضای مجازی سر دادند."شمارش معکوس" می کند.

1397/07/04
|
09:35

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ عملیات تروریستی در مراسم سالگرد حمله ددمنشانه رژیم بعث عراق به ایران، یادآور حمله مزدوران بعثی با حمایت و همراهی متحدان غربی و شرقی آنان بود. از همین رو کاربران فضای مجازی با هشتگی به زبان عربی که نشان دهنده وحدت ایرانیان از هر قوم و زبانی است و پاسخی است به تلاش های گروه های معاند برای برهم زدن اتحاد ملی، به این تلاش ها پاسخ دادند. تاکید بر وحدت در برابر دشمن، ابراز خشم و اندوه از شهادت تعدادی از هموطنان و همچنین ابراز عشق و علاقه به وطن، از جمله مهمترین محورهای این موج در فضای مجازی بودند

شعار وحدت در فضای مجازی

یکی از کاربران در اینباره نوشت: من لر خوزستانم، من عرب خوزستانم، من بختیاری خوزستانم، من دزفولیم، من شوشتریم، من ترک خوزستانم، من کُرد خوزستانم، من بهبهانیم، من فارسم، من خوزستانیم، من ایرانیم.
کاربر دیگری هم نوشته است: ایران یعنی دستی که همه انگشتانش در کنار هم متحد مشت شوند.

کاربر دیگری با اشاره به تصویر حضور اقوام مختلف در مراسم تشییع پیکر پاک شهدای حادثه تروریستی اهواز هم می نویسد: من ایرانی‌ام یعنی تمام اقوام ایران و کاربر دیگری نیز در کنار عکسی مشابه نوشت: کنار هم هستیم، خانه به خانه، شانه به شانه و دست در دست. جاودانگی این خاک ایران عزیز را با خونمان تثبیت می کنیم؛ امروز وحدت اقوام خوزستانی.

خشم و اندوه کاربران؛ قلب تمام ایرانیان برای خوزستان تپید

بسیاری از کاربران ایرانی، با هشتگ حب الایران یجمعنا، به بیان احساسات خود در کنار تصاویر سوگواری و تشییع پیکرهای پاک شهدای حادثه تروریستی پرداختند. یکی از کاربران در کنار تصویر عزاداری زنان خوزستانی برای شهدای حادثه تروریستی نوشت: آرزوی تکه پاره کردن وطن و تفرقه افکنی رو به گور می‌برید.

یکی از شهروندانی که در این مراسم شرکت کرده بود نیز می نویسد: امروز اگر تشیع جانباختگان حادثه تروریستی اهواز بودند این هشتگ را به چشم می دیدند. قوم بختیاری بالای سر جوان عرب مثل ابری گریه می کرد. امروز بغض اهواز برای فرزندانش ترکید. جمعیت با شکوهی بود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
شمارش معکوس