شمارش معكوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

اقوام حب الایران یجمعنا؛ فریاد وحدت ملی ایرانیان

پس از وقوع حادثه تروریستی اهواز و پذیرش مسئولیت آن توسط گروهی از عناصر معاند و تجزیه طلب، شهروندان ایرانی، با هشتگ حب الایران یجمعنا، سرود اتحاد و همراهی اقوام ایرانی زیر پرچمی واحد را در فضای مجازی سر دادند."شمارش معكوس" می كند.

1397/07/04
|
09:35
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ عملیات تروریستی در مراسم سالگرد حمله ددمنشانه رژیم بعث عراق به ایران، یادآور حمله مزدوران بعثی با حمایت و همراهی متحدان غربی و شرقی آنان بود. از همین رو كاربران فضای مجازی با هشتگی به زبان عربی كه نشان دهنده وحدت ایرانیان از هر قوم و زبانی است و پاسخی است به تلاش های گروه های معاند برای برهم زدن اتحاد ملی، به این تلاش ها پاسخ دادند. تاكید بر وحدت در برابر دشمن، ابراز خشم و اندوه از شهادت تعدادی از هموطنان و همچنین ابراز عشق و علاقه به وطن، از جمله مهمترین محورهای این موج در فضای مجازی بودند

شعار وحدت در فضای مجازی

یكی از كاربران در اینباره نوشت: من لر خوزستانم، من عرب خوزستانم، من بختیاری خوزستانم، من دزفولیم، من شوشتریم، من ترك خوزستانم، من كُرد خوزستانم، من بهبهانیم، من فارسم، من خوزستانیم، من ایرانیم.
كاربر دیگری هم نوشته است: ایران یعنی دستی كه همه انگشتانش در كنار هم متحد مشت شوند.

كاربر دیگری با اشاره به تصویر حضور اقوام مختلف در مراسم تشییع پیكر پاك شهدای حادثه تروریستی اهواز هم می نویسد: من ایرانی‌ام یعنی تمام اقوام ایران و كاربر دیگری نیز در كنار عكسی مشابه نوشت: كنار هم هستیم، خانه به خانه، شانه به شانه و دست در دست. جاودانگی این خاك ایران عزیز را با خونمان تثبیت می كنیم؛ امروز وحدت اقوام خوزستانی.

خشم و اندوه كاربران؛ قلب تمام ایرانیان برای خوزستان تپید

بسیاری از كاربران ایرانی، با هشتگ حب الایران یجمعنا، به بیان احساسات خود در كنار تصاویر سوگواری و تشییع پیكرهای پاك شهدای حادثه تروریستی پرداختند. یكی از كاربران در كنار تصویر عزاداری زنان خوزستانی برای شهدای حادثه تروریستی نوشت: آرزوی تكه پاره كردن وطن و تفرقه افكنی رو به گور می‌برید.

یكی از شهروندانی كه در این مراسم شركت كرده بود نیز می نویسد: امروز اگر تشیع جانباختگان حادثه تروریستی اهواز بودند این هشتگ را به چشم می دیدند. قوم بختیاری بالای سر جوان عرب مثل ابری گریه می كرد. امروز بغض اهواز برای فرزندانش تركید. جمعیت با شكوهی بود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
شمارش معكوس