شمارش معکوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

خانواده آسیب روانی طلاق در مردان بسیار بیشتر از زنان است

آسیب روانی طلاق برای مردان بسیار بیشتر است، شاید پس از طلاق آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی برای بانوان وجود داشته باشد، اما آسیب روانی و عاطفی برای مردان بسیار شدیدتر است.

1397/06/11
|
11:42

کارشناس مسئول آسیب‌های اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: روزانه حدود 150 نفر متقاضی طلاق در مراکز پذیرش می‌شوند. باید توجه داشت که حدود 88 مرکز دولتی و غیردولتی در استان وجود دارد که با این طرح همکاری می‌کنند. و چون دغدغه‌ی این مراکز سلامت خانواده و در نهایت سلامت جامعه است در راستای حل این مشکل، سرمایه گذاری‌های لازم را انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: خردادماه 1395 که شروع به کار این طرح بوده است تا به امروز، حدود 5 هزار سازش داشته‌ایم که حدود 17 درصد سازش است. افرادی‌اند که ممکن است تنها در یک جلسه از جلسه‌های مشاوره‌ها شرکت کرده باشند، بنابراین ممکن است که این افراد نیز از طلاق خود منصرف شده باشند.

این کارشناس مسئول آسیب‌های اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی توضیح داد: تلاش ما بر این است تا آسیب‌های ناشی از طلاق را کاهش دهیم، بنابراین صرف کاهش آمار طلاق‌های قطعی هدف ما نیست. درنتیجه حتی اگر یک مورد را هم بتوانیم از طلاق منصرف کنیم برایمان ارزشمند است.

وی با اشاره به نیاز جامعه در راستای اقدامات فرهنگی برای جلوگیری از روند روبه رشد طلاق تشریح کرد: باتوجه به اوضاع فرهنگی که در جامعه وجود دارد، باید فرهنگ استفاده از مشاور برای گرفتن تصمیم‌های مهم زندگی ایجاد شود. در جامعه‌ی ما فرهنگ افراد در حوزه‌ی انسانی و روابط بسیار ضعیف است. در واقع افراد باید پس از ازدواج با کوچکترین مشکلی که روبه رو می شوند، از کمک مشاور استفاده کنند، اما متاسفانه فرهنگ جامعه به این مرحله نرسیده است. بنابراین قانون مشاوره های اجباری پیش از طلاق، خانواده ها را مجبور می‌کند که از مشاور، کمک بگیرند.

دسترسی سریع
شمارش معکوس