شمارش معکوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

خانواده تاکید وزارت بهداشت بر ازدواج سالم جوانان

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: مسائل اقتصادی علت اصلی کاهش ازدواج‌ها و افزایش طلاق در جامعه نیست.

1397/06/01
|
11:08

سیدحامد برکاتی، در آستانه‌ی هفته ازدواج، درخصوص برنامه‌های وزارت بهداشت در راستای ترویج فرهنگ ازدواج سالم، اظهار داشت: هفته‌ی ازدواج از 22 مردادماه آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد و در این هفته ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی در حیطه‌ی ازدواج سالم برای جوانان موثر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: وزارت بهداشت از سال‌ها قبل در مقوله‌ی ازدواج سالم و ترویج فرزندآوری تلاش کرده و در این راستا نیز کتاب‌هایی با موضوع بررسی ابعاد ازدواج سالم، انتخاب صحیح همسر و ارتقای سلامت زناشویی، تهیه و به عنوان منابع آموزشی در اختیار دانشگاه‌ها قرار داده است، دانشگاه‌ها این منابع را در کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و سمینارها مورد استفاده قرار می‌دهند و به آموزش دانشجویان می‌پردازند. برگزاری این کارگاه‌ها و آموزش و اطلاع رسانی مسائل مربوط به ازدواج نیز، با کمک مربیان صاحب علم و تجربه و پزشکان آموزش دیده صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه ازدواج موفق در سلامت روان زوجین در سال‌های آینده زندگی مشترک تاثیرگذار خواهد بود، تصریح کرد: یک جوان نیازهای روانی متعددی دارد، لذا با درک منطقی و شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، می‌تواند به درک نیازهای فرد دیگری نیز پاسخ دهد، یا با شناخت بهتر به انتخاب صحیح برسد.

برکاتی گفت: در این خصوص، با حوزه‌ی علمیه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و بعضی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، تعاملاتی صورت گرفته و برنامه‌هایی در دست اقدام قرار دارد.

دسترسی سریع
شمارش معکوس