شمارش معکوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

خانواده چرا قانون تسهیل ازدواج تاکنون اجرایی نشده است؟

نماینده‌ی تهران در مجلس گفت: با وجود گذشت 13 سال از تصویب قانون تسهیل ازدواج، اهتمامی برای اجرایی شدن آن در دولت ندیدیم.

1397/05/29
|
11:25

برنامه‌هایی که بیشتر آنها بوی تسهیل اقتصادی دارند. اتفاقا در این اوضاع بد اقتصادی یکی از دلایل ازدواج نکردن جوان‌ها هم مشکلات اقتصادی است. این برنامه‌های کوتاه مدت و یک هفته‌ای دردی از ازدواج جوانان را درمان نکرده و آمار تمایل نداشتن آنها را کاهش نداده است، اما یک زمانی، سیزده سال پیش خود جوانان قانون تسهیل ازدواج داشتند. قانونی که گویا در پیچ وخم اجرایی شدن مانده است.

قانون تسهیل ازدواج در سال 84 تصویب شد و قرار بود بعد از 6 ماه آیین نامه‌های مربوط به آن به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود، این اتفاق، اما هرگز نیفتاد. سیزده سالی از تصویب قانون تسهیل ازدواج می‌گذرد. قانونی سیزده بندی که در آن بر توانمندسازی جوانان بر تشکیل خانواده تاکید دارد.

قانونی که در آن از صندوق اندوخته‌ی ازدواج جوانان، تامین مسکن موقت، پرداخت وام قرض الحسنه و مهم‌تر از همه آموزش‌های فرهنگی در بندها و ماده‌های قانون گفته شده است. قوانینی که زمانی که تصویب شد، چشم جوانان به آن بود و شور وشوقی هم در بین آنها ایجاد کرد. قانون، اما البته اجرایی نشد و در پشت درهای بسته ماند و مهر اجرایی شدنش هم هنوز صادر نشده است.

دسترسی سریع
شمارش معکوس