شمارش معكوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

خانواده چرا قانون تسهیل ازدواج تاكنون اجرایی نشده است؟

نماینده‌ی تهران در مجلس گفت: با وجود گذشت 13 سال از تصویب قانون تسهیل ازدواج، اهتمامی برای اجرایی شدن آن در دولت ندیدیم.

1397/05/29
|
11:25
|

برنامه‌هایی كه بیشتر آنها بوی تسهیل اقتصادی دارند. اتفاقا در این اوضاع بد اقتصادی یكی از دلایل ازدواج نكردن جوان‌ها هم مشكلات اقتصادی است. این برنامه‌های كوتاه مدت و یك هفته‌ای دردی از ازدواج جوانان را درمان نكرده و آمار تمایل نداشتن آنها را كاهش نداده است، اما یك زمانی، سیزده سال پیش خود جوانان قانون تسهیل ازدواج داشتند. قانونی كه گویا در پیچ وخم اجرایی شدن مانده است.

قانون تسهیل ازدواج در سال 84 تصویب شد و قرار بود بعد از 6 ماه آیین نامه‌های مربوط به آن به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود، این اتفاق، اما هرگز نیفتاد. سیزده سالی از تصویب قانون تسهیل ازدواج می‌گذرد. قانونی سیزده بندی كه در آن بر توانمندسازی جوانان بر تشكیل خانواده تاكید دارد.

قانونی كه در آن از صندوق اندوخته‌ی ازدواج جوانان، تامین مسكن موقت، پرداخت وام قرض الحسنه و مهم‌تر از همه آموزش‌های فرهنگی در بندها و ماده‌های قانون گفته شده است. قوانینی كه زمانی كه تصویب شد، چشم جوانان به آن بود و شور وشوقی هم در بین آنها ایجاد كرد. قانون، اما البته اجرایی نشد و در پشت درهای بسته ماند و مهر اجرایی شدنش هم هنوز صادر نشده است.

دسترسی سریع
شمارش معكوس