شمارش معکوس شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

شمارش معكوس

خانواده بی میلی تحصیلکرده‌ها برای فرزندآوری

برکاتی با اشاره به برنامه‌ریزی برای ترویج فرهنگ ازدواج گفت: براساس آمار تحصیل کرده‌ها دیرتر از سایرین بچه دار می‌شوند.

1397/05/29
|
08:32

سیدحامد برکاتی مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در هفته‌ی ازدواج، درخصوص برنامه‌های وزارت بهداشت در راستای ترویج فرهنگ ازدواج سالم اظهار کرد: هفته ازدواج از 22 مردادماه آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد. در این هفته ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی در حیطه‌ی ازدواج سالم برای جوانان موثر خواهد بود.

وی افزود: وزارت بهداشت از سال‌ها قبل در مقوله‌ی ازدواج سالم و ترویج فرزندآوری تلاش کرده و در این راستا هم کتاب‌هایی با موضوع بررسی ابعاد ازدواج سالم، انتخاب صحیح همسر و ارتقای سلامت زناشویی، تهیه و به عنوان منابع آموزشی در اختیار دانشگاه‌ها قرار داده است، دانشگاه‌ها این منابع را در کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و سمینارها مورد استفاده قرار داده و به آموزش دانشجویان می‌پردازند. همچنین برگزاری این کارگاه‌ها و آموزش و اطلاع رسانی مسائل مربوط به ازدواج هم، با کمک مربیان صاحب علم و تجربه و پزشکان آموزش دیده صورت می‌گیرد.

ازدواج موفق در بهبود سلامت روان زوجین موثر است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه ازدواج موفق در سلامت روان زوجین در سال‌های آینده زندگی مشترک تاثیرگذار خواهد بود، تصریح کرد: یک جوان نیازهای روانی متعددی دارد، لذا با درک منطقی و شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، می‌تواند به درک نیازهای فرد دیگری هم پاسخ دهد، یا با شناخت بهتر به انتخاب صحیح برسد.

دسترسی سریع
شمارش معکوس