عصر من شنبه تا پنجشنبه از ساعت ساعت 15 به مدت 45 دقیقه

وضعیت سینما ها در شهرستان توسعه هنری که به کام ساخت پاساژ تمام شد

وضعیت اکران در سالن‌ها و سینماهای شهرستان اغلب مناسب نیست. سالن‌ها فرسوده و در حال تخریب و تبدیل به پاساژهستند. این وضعیت سالنهای سینما در شهرستانهاست. مازیار رضاخانی کارگردان سینما میهمان برنامه "عصر من" 28 آبان بود و در این باره صحبت کرد.

1397/08/29
|
14:03

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ وضعیت اکران در سالن‌ها و سینماهای شهرستان اغلب مناسب نیست. سالن‌ها فرسوده و در حال تخریب و تبدیل به پاساژهستند. این وضعیت سالنهای سینما در شهرستانهاست. مازیار رضاخانی کارگردان سینما میهمان برنامه "عصر من" 28 آبان بود و در این باره صحبت کرد.

اوضاع بیشتر شهرهای ایران به گونه‌ای است که نه تنها سالن جدیدی در آن ساخته نمی‌شود بلکه حتی سالن‌های موجود نیز یا به طور کلی تغییر کاربری داده می‌شوند یا برای مواردی غیر از نمایش فیلم استفاده می‌شوند.
پردیس‌های سینمایی ملت، آزادی، زندگی، کوروش، چهارسو و ده‌ها سینمای دیگر، تمام دارایی سینمای ایران است و این مساله در شهرستان‌ها چنان رنگ باخته که به جز دو شهر اصفهان و مشهد در سایر شهرها وضعیتی بسیار بحرانی در حوزه اکران وجود دارد.در سایر شهرها به غیر از پایتخت به‌قدری اوضاع سالن‌های سینما دردناک است که علاقه‌مندان و مخاطبان سینما چاره‌ای ندارند جز اینکه برای دیدن فیلم‌های محبوبشان راهی مراکز استان یا حتی پایتخت شوند و در غیر این صورت از بهره‌مند شدن از فیلم‌های روز کشورشان محرومند. استاندارد جهانی به ازای هر 10 هزار نفر یک سالن سینماست. در ایران به ازای هر 303 هزار نفر یک سالن وجود دارد. با احتساب میانگین هر سالن 100 صندلی ، در واقع سهم هر 3030 نفر یک صندلی سینماست.

حال یک جوان شهرستانی را که برای دیدن فیلم‌های روز سینما، هر آخر هفته چمدان می‌بندد و به سختی خودش را به تهران می‌رساند، چه کسی می‌تواند درک کند؟

انتهای پیام/

دسترسی سریع
عصر من