عصر من شنبه تا پنجشنبه از ساعت ساعت 15 به مدت 45 دقیقه

جشنواره ها و سینما نقش جشنواره‌ها در بدنه‌ی سینما

«عصر من» 20 آبان به نقش جشنواره‌ها در بدنه‌ی سینما پرداخت و میهمان امروز آقای مازیار رضاخانی بود. پر واضح است که جشنواره‌ها در پیشرفت و استعدادیابی در حوزه‌ی فیلم و سینما نقش بسزایی دارند و این مهم در همه‌ی جنبه‌های سینما نمود پیدا می‌کند.

1397/08/21
|
13:01

جشنواره‌ها نقش بسزایی در پیشرفت نبوغ و استعداد فیلم سازان دارند و یکی از موضوعات مهمی که در ساخت فیلم کوتاه باید به آن توجه کرد، پرهیز از اضافه گویی و استفاده از نشانه‌های کاربردی است.

موجزگویی از عوامل تعیین کننده در تأثیرگذاری فیلم کوتاه است و این مهم در مقایسه با ساخت فیلم بلند بسیار ارزشمند است و می‌توان گفت که اگر فیلم ساز بدون تکیه بر این امر اقدام به ساخت فیلم کوتاه کند، موفق نخواهد شد. در این زمینه خلاقیت هم اصل اساسی دیگری در ساخت فیلم کوتاه به شمار می‌آید و اگر فیلم کوتاهی با این مباحث همراه باشد می‌توان گفت که از تأثیرگذاری روی مخاطب بهره‌مند است. کارگردان فیلم کوتاه باید توانایی ایجاد جذابیت را در فیلم خود داشته باشد و بتواند پیام و هدف خود را با لذت بخشی به مخاطب منتقل کند. حال این لذت بخشی ممکن است شگفت زدگی باشد یا زیبایی بصری.

ما در کنار سینمای بلند به سینمای کوتاه هم احتیاج داریم و باید با گسترش سینما برای نمایش فیلم کوتاه و برگزاری جشنواره‌ها افرادی را که دغدغه‌ی این قالب فیلم سازی را دارند جذب کنیم. می‌توان گفت جشنواره‌ها نقش بسزایی در پیشرفت نبوغ و استعداد فیلم سازان دارند و با توجه به فرصتی که برای تجربه اندوزی و به اشتراک گذاشتن آثار فیلم سازان فراهم می‌آورد، فضای آموزشی خوبی به حساب می‌آید.

«عصر من» ساعت 15 از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود. برای شنیدن این برنامه می‌توانید به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
عصر من