عصر من شنبه تا پنجشنبه از ساعت ساعت 15 به مدت 45 دقیقه

سینما ضد استكبار هنرهفتم استکبار را به روی پرده می‌آورد

سینما در اصل واژه ای است یونانی به معنای حرکت ، که در طول تاریخ با تغییرات زیادی مواجه بوده و سعی کرده مفاهیم زیادی را به مخاطبان خود انتقال دهد و چیزی که در 13آبان 97 موضوع "عصر من" قرار گرفته سینمایی است که پیرامون موضوع ضداستکبار است.

1397/08/14
|
11:45

به‌گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛ سینما در اصل واژه ای است یونانی به معنای حرکت ، که در طول تاریخ با تغییرات زیادی مواجه بوده و سعی کرده مفاهیم زیادی را به مخاطبان خود انتقال دهد و چیزی که در 13آبان 97 موضوع "عصر من" قرار گرفته سینمایی است که پیرامون موضوع ضداستکبار است.

اهمیت این هنر هفتم به گونه ای است که لنین از سردمداران نظام کمونیست شوروی سابق می گوید: سینما با ما ، همه ارتش های دنیا بر علیه ما ، سرانجام پیروز خواهیم شد. این جمله به خوبی نشانگر اهمیت و قدرت سینماست. نقش این هنر در جهت دهی افکار عمومی بسیار تأثیر گذار است و دولت ها سعی می کنند با ایجاد اتاق فکر و سرمایه گذاری های وسیع تفکرات و آرمانهایشان را به مردم دیگر کشورها دیکته کنند.

سینما ابزار خوبی برای تبلیغ و ارائه دیدگاه ها و اندیشه های سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی است و از همین جهت سینما علاقه مندانش را گاه به بی راهه برده و آنها را در تبلیغات جهت دار اسیر کرده ، باید قبول کرد که سینما یک هنر ساده سرگرمی ساز نیست بلکه سینما پا را بسیار فراتر گذاشته و فرهنگ ها و ارزش های جوامع مختلف را هدف قرار داده و به علت جذابیت بالای ان بسیار تأثیر گذار بوده و تجربه نشان داده ، نادیده گرفتن آن امری غیر عاقلانه است .

برنامه "عصر من" با حضور مازیار رضاخانی در خصوص فیلمهای دغدغه مند که هدفشان استکبار ستیزی است صحبت کرد."عصر من" را شنبه تا پنجشنبه ساعت15:00 بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
عصر من