عصر من شنبه تا پنجشنبه از ساعت ساعت 15 به مدت 45 دقیقه

مرگ گونه هایی از سینما تیشه تاجران بر ریشه سینما

سرمایه گذاری در سینمای ایران به چه معنی است؟آیا نگاه بساز بفروشی و استفاده از سوپر استارها به هر قیمتی؛ کمکی به اقتصاد سینما می کند؟"عصرمن" از مخاطبین می پرسد؛چرا با کم توجهی به جنبه های مختلف سینما با مرگ گونه هایی از سینما مواجه شدیم؟

1397/07/23
|
16:24

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ سرمایه گذاری در سینمای ایران به چه معنی است؟آیا نگاه بساز بفروشی و استفاده از سوپر استارها به هر قیمتی؛ کمکی به اقتصاد سینما می کند؟"عصرمن" از مخاطبین می پرسد؛چرا با کم توجهی به جنبه های مختلف سینما با مرگ گونه هایی از سینما مواجه شدیم؟

یکی از مشکلات سینمای ایران این روزها عدم تامین سرمایه فیلم توسط بخش خصوصی است. بخشی که هنوز بعد از سالها هدف از حضورش در سینما چندان روشن و شفاف نیست و بدون اطلاع کافی از وضعیت درونی سینما و روحیات فیلمسازان فراز و نشیب بسیاری را تجربه کرده است.اکنون بارها دیده می شود برخی فیلم ها به رغم اخذ مجوز ساخت به دلیل نداشتن سرمایه لازم در مرحله پیش تولید متوقف می شوند و بعضاً اعتبار مجوز ساخت خود را هم از دست می دهند؛ اینگونه می شود که وقتی فیلم با سرمایه اندک ساخته شود دقت عمل در تولید از بین رفته و در نهایت به دلیل نداشتن ویژگی های کیفی، مخاطب هم جذب این فیلم ها نشده و یک اثر سینمایی به راحتی با شکست روبرو می شود.کارشناس امروز برنامه مازیار رضاخانی است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
عصر من