کیلومتر 88 شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 15 دقیقه

دخالت در امور دیگران «کیلومتر 88» و دخالت در امور دیگران

در «کیلومتر 88» 12 آذر از چرایی دخالت نکردن در امور دیگران شنیدیم.

1397/09/13
|
16:16

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کند که با دخالت کردن در امور دیگران سبب ایجاد نزدیکی، یکی شدن و صمیمیت می‌شوند. هر فرد برای خود مسائل شخصی دارد که اگر اصرار به دانستن آنها داشته باشیم، صمیمت کم‌رنگ‌تر می‌شود. وقتی ما به طور خودآگاه یا ناخودآگاه از مسائل خصوصی شخصی پرده برمی‌داریم، در مخاطب ممکن است احساس ناخوشایند و آزردگی ایجاد شود.

اگر از کودکی به فرزندان‌مان مهارت‌هایی را برای احترام به حریم شخصی دیگران و حفظ استقلال آنان، چه با عنوان پدر، مادر، فرزند، همسر، همکار، همسایه، دوست و حتی رهگذر غریبه‌ای که از کنارمان می‌گذرد، به طور صحیح آموزش دهیم، می‌توانیم انتظار رسیدن به جامعه‌ای را داشته باشیم که در آن هیچ‌کس به بهانه‌ی کمک، دوست‌داشتن دیگری یا جست‌وجو در کارهایش زندگی او را به خطر نیندازد و عزت نفسش را زیر سوال نبرد.

چرا بعضی انسان‌ها در زندگی شخصی و همینطور اجتماعی خودشون عادت به دخالت در امور دیگران رو دارند؟ به نظر شما چرا بعضی‌ها فکر می‌کنند هر اتفاقی که در جایی ممکنه رخ بده از یه راهی با اونها هم مربوط می‌شه؟!

در این قسمت از «کیلومتر 88» درباره‌ی دخالت کردن آدم‌ها حرف زدیم. اگر موفق به شنیدن این قسمت نشنیدید برای شنیدن یا ذخیره کردن به سایت رادیوجوان بخش آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید. «کیلومتر 88» شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:45 از رادیو جوان پخش می‌شود.

عوامل برنامه ساز در «کیلومتر 88» دوشنبه 12 آذر:
نویسنده: دکتر مهدی رسولی
گوینده: ‌سمانه مبلغ حسینی
گزارشگر: فریبا آئینی
تهیه کننده: مجتبی حسنی

دسترسی سریع
کیلومتر 88