کیلومتر 88 شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:15 به مدت 15 دقیقه

آینده نگر هستید؟ شنبه شروع می کنم بهترین عبارت بی برنامگی

برنامه "کیلومتر88" امروز درباره آینده نگری صحبت خواهد کرد و از مخاطبین می‌پرسد که؛ به نظرشما ما ایرانی ها چقدر اهل آینده نگری هستیم؟ خود شما، برای چند وقت برنامه دارید؟ وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید یک ساعت بعد برای شما مهمه، یا یک روز بعد؟

1397/06/14
|
11:01

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛رادیو جوان با برنامه "کیلومتر88" روز چهارشنبه درباره آینده نگری صحبت خواهد کرد و از مخاطبین این سوال را می‌پرسد که؛ به نظرشما ما ایرانی ها چقدر اهل آینده نگری هستیم؟ خود شما، برای چند وقت برنامه دارید؟ وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید یک ساعت بعد برای شما مهمه، یا یک روز بعد؟ به یک هفته بعد فکر می کنید یا سه سال بعد؟ بلند مدت ترین برنامه زندگی شما چند سال بعد را هدف قرار داده؟

آینده نگری تقریباً معادل لفظ "تدبیر" در زبان عربی است. در اصطلاح آینده نگری یعنی گسترش افق دید خود و دیدن پشت پرده مسائل و هم چنین زمانی که شخص در آن است؛ یعنی در زمان حال، آینده را دیدن که نتیجه آن، چاره اندیشی برای رخدادهای احتمالی است. امام علی(علیه السلام) در بیان تعریف دوراندیشی می فرمایند: "الحزم، النظر فی العواقب ومشاورة ذوی العقول: دوراندیشی، نگاه کردن به عاقبت های کار و مشورت کردن با خردمندان است." (غررالحکم و درر الکلم، حدیث 1915)

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کیلومتر 88