کیلومتر 88 شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 به مدت 15 دقیقه

ویژگی انسانهای قانع را در كیلومتر88بشنوید. حرص؛چاهی که برای خود می‌کنیم!

"کیلومتر 88" یکشنبه 23 اردیبهشت درباره انسان قانع سخن خواهد گفت. تعریف قناعت و ویژگی های انسان قانع را برخواهد شمرد و درباره حرص زدن برای کسب خواسته هایمان برنامه سازی می کند.کیلومتر 88 را شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 بشنوید.

1397/02/26
|
12:43

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛"کیلومتر 88" یکشنبه 23 اردیبهشت درباره انسان قانع سخن خواهد گفت. تعریف قناعت و ویژگی های انسان قانع را برخواهد شمرد و درباره حرص زدن برای کسب خواسته هایمان برنامه سازی می کند.کیلومتر 88 را شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 بشنوید.

قناعت در لغت ‏به معنای بسنده کردن به مقدار کم، از کالای مورد نیاز، و رضایت‏ به چیزی است که نصیب شخص می‏شود. در احادیث گاهی کلمه قناعت‏ به معنای مطلق رضایت ‏به کار رفته است. در تفاوت قناعت و بخل گفتنی است: قناعت بیشتر در اخلاق فردی مطرح است و مربوط به استفاده بهینه از امکانات زندگی و اجتناب از زیاده روی در هزینه ها و مصارف و رضایت به نعمت های الاهی است، اگر چه اندک باشد، در حالی که بخل مربوط به اخلاق اجتماعی است، آن گاه که انسان باید به یاری دیگران بشتابد و از امکانات مالی و اعتباری خویش در جهت مصارف مورد نیاز جامعه استفاده نماید، بخل بورزد و هزینه نکند. در علم اخلاق قناعت در مقابل حرص استعمال می‏شود. صفت قناعت موجب می‏شود که شخص به مقدار نیاز و ضرورت بسنده کند و زاید بر آن را نطلبد. بنابراین می توان گفت قانع کسى است که به اندک بسنده مى کند و ناخشنود نمى شود و به سهم خویش راضی است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کیلومتر 88