کیلومتر 88 شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:45 به مدت 15 دقیقه

به چه كسی اعتماد كنیم؟ چه کسی قابل اعتماد است؟

در طول زندگی، خیلی وقت‌ها آدم‌هایی می‌آیند که از اعتمادمان سوءاستفاده می‌کنند و این مسئله عمیقاً احساسات ما را جریحه‌دار می‌کند و این اعتماد کردن دوباره به بقیه آدم‌ها را برایمان سخت می‌کند.

1397/02/18
|
14:33

«کیلومتر 88» با طرح این پرسش که به چه کسی می‌شود اعتماد کرد و آیا شما از اعتماد خود به دیگران دچار آسیب و ضربه شده‌اید یا خیر، می‌خواهد بار دیگر موضوع اعتماد را به بحث بکشد. کارشناسان توصیه می‌کنند در مقوله‌ی اعتماد به افراد ابتدا ببینید طرف مقابل شما با دیگران چطور رفتار می‌کند.

یک عامل بسیار مهم در تعیین اینکه کسی شایسته‌ی اعتماد است یا خیر، طریقه‌ی رفتار و برخورد او با دیگران است. آدم‌هایی که این فرد را می‌شناسند چطور با او رفتار می‌کنند؟ آیا این آدم از آن دسته افراد است که حس خوب و گرمی در دیگران ایجاد می‌کند؟ یا بقیه همیشه با او مشکل دارند؟ نکته‌ی دیگر اینکه همه‌ی آدم‌ها اشتباه می‌کنند. دادن فرصت دوباره به آدم‌ها هیچ اشکالی ندارد. باید بفهمید که واقعاً چرا یک نفر به اعتمادتان خیانت کرده است. موقعیت را درست درک کنید و خودتان را درست جای آن فرد بگذارید. باید بفهمید چه چیزی او را تحریک به دروغ کرده است یا چرا باعث شده به شما خیانت کند.

گاهی‌اوقات آدم‌ها از روی ترس یا به خاطر اذیت نکردن دیگران کارهایی را انجام می‌دهند. وقتی موقعیت را خوب درک و سعی کنید درمقابل همان درک را نشان دهید، به آن فرد دوباره حس اعتماد می‌دهید و می‌توانید دوباره در آینده به او اعتماد کنید.

«کیلومتر 88 » سه‌شنبه 18 اردیبهشت به اعتماد خواهد پرداخت.

دسترسی سریع
کیلومتر 88