منهای نفت هر روز از ساعت در فواصل برنامه‌ها به مدت 5 دقیقه

رادیو جوان

منهاي نفت

اقتصاد تکلیف فولاد در این بازار چیست؟

التهاب ارزی واقعیتی است که در روزهای اخیر بار دیگر شدت گرفته تاجایی که دلار از مرز 19 هزار تومان هم در ساعاتی گذشت و این در حالی است که دورنمای مشخصی هم از این التهاب متصور نمی‌توان شد؛و حالا هم در حال کاهش است.اما حالا تکلیف فولاد چیست؟

1397/07/11
|
13:29

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛ التهاب ارزی واقعیتی است که در روزهای اخیر بار دیگر شدت گرفته تاجایی که دلار از مرز 19 هزار تومان هم در ساعاتی گذشت و این در حالی است که دورنمای مشخصی هم از این التهاب متصور نمی‌توان شد؛و حالا هم در حال کاهش است.اما حالا تکلیف فولاد چیست؟

در این بین بررسی‌های محاسباتی نشان می‌دهد هنوز قیمت فولاد با قیمت‌های دلاری این کالا (بر اساس دلار بازار آزاد) فاصله زیادی دارد که این سیگنال باعث شده پتانسیل‌های رشد قیمت فولاد بیشتر شود. متاسفانه «جریان هیجانی رشد قیمت‌ها» مجددا به بازار بازگشته است؛ به این معنا که اگر رشد نرخ قبل از بازه زمانی تاسوعا و عاشورا را یک فاز بازارسازی در نظر بگیریم، دوره طی شده در هفته جاری جزو فاز رشد قیمت‌های جدید است که با توجه به قیمت‌های فولاد در روزهای گذشته پتانسیل التهاب را نشان داده است. در این بین نگاهی به آمارهای رشد قیمت مقاطع فولادی از ابتدای سال می‌تواند تصویر روشن‌تری از وضعیت را نشان دهد. به این معنا که از ابتدای سال قیمت ارز در بازار غیررسمی در حدود 400 درصد رشد را از سر گذرانده و در بازار رسمی نیز با حدود 100 درصد رشد روبه‌رو‌ شده است. در بازار میلگرد از ابتدای سال شاهد رشد 83 درصدی میانگین قیمت انواع میلگرد بوده‌ایم، درحالی‌که این رشد برای میانگین تیرآهن سبک و سنگین به ترتیب 54 و 44 درصد ثبت شده است.

"منهای نفت" بررسی میکند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
منهای نفت