منهای نفت هر روز از ساعت در فواصل برنامه‌ها به مدت 5 دقیقه

رادیو جوان

منهاي نفت

اقتصاد از واسطه‌های ملکی چه خبر؟ ( یکشنبه 1 مهر )

متن و حاشیه معاملات مسکن شهریور با یک تحقیق میدانی از واسطه‌های ملکی تشریح شد. خرید و فروش آپارتمان طی روزهای اخیر همچنان در حجم کم نسبت به ماه‌های اوج معاملات انجام شد."منهای نفت" بررسی می کند.

1397/07/01
|
11:36

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ متن و حاشیه معاملات مسکن شهریور با یک تحقیق میدانی از واسطه‌های ملکی تشریح شد. خرید و فروش آپارتمان طی روزهای اخیر همچنان در حجم کم نسبت به ماه‌های اوج معاملات انجام شد."منهای نفت" بررسی می کند.

جزئیات مربوط به تحولات بازار مسکن در آخرین ماه از نیمه اول سال 97، از به حاشیه رفتن تقاضای مصرفی خرید مسکن تا زمان تثبیت شرایط و همچنین تغییر نقش گروه خاصی از سفته‌بازان از خریدار به فروشنده خبر می‌دهد.

تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت بازار مسکن شهریورماه –ماه آخر فصل طلایی جابه‌جایی‌ها در بازار ملک-با استناد به رفتار فعلی خریداران وفروشندگان مسکن در پایتخت وهمچنین اظهارات واسطه‌های ملکی فروش مسکن در پرتقاضاترین و پرمعامله‌ترین مناطق شهر تهران حاکی است در حال حاضر عمدتا دو گروه عرضه‌کننده فایل‌های فروش آپارتمان در بازار مسکن حضور دارند که از میان آنها وزن یک گروه در معاملات فروش مسکن بیش از گروه دیگر است.

هم‌اکنون گروه خاصی از سفته‌بازان ملکی که در مقاطع زمانی مختلف و با توجه به چشم‌انداز و وضعیت بازارهای اقتصادی اقدام به خرید آپارتمان کرده بودند عمده‌ترین گروه عرضه‌کننده فایل فروش آپارتمان در روزهای گذشته را تشکیل می‌دهند. این گروه در ماه‌های اخیر به سرمایه‌گذاری در بازار مسکن شهر تهران اقدام کرده بود. این در حالی است که متقاضیان تبدیل به احسن آپارتمان که قصد تبدیل واحد مسکونی فعلی خود به آپارتمانی با ویژگی‌های بهتر دارند، گروه دوم عرضه‌کننده فایل فروش آپارتمان به متقاضیان خرید مسکن در شرایط فعلی هستند. هر چند شرایط گروه دوم برای فروش واحد قبلی و خرید واحد جدید به لحاظ اینکه قصد انجام دو معامله(فروش واحد فعلی و خرید واحد جدید) به‌صورت همزمان دارند، پیچیده‌تر ازموج‌سواران بازار است که به واسطه تبدیل دارایی خود از بازار مسکن تهران به بازار املاک سایر شهرها یا به مناطق دیگر تهران، برای فروش حضور پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
منهای نفت