پی نوشت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 به مدت 40 دقیقه

حال محیط زیست خوب نیست: زور شمالی‌ها به دفع زباله نمی‌رسد/مسئولین روی خط "پی‌نوشت"

رئیس اداره محیط زیست آمل در گفت‌وگو با برنامه ""پی نوشت"" رادیوجوان اظهار داشت: خطرات زیست محیطی و بهداشتی مرکز دفن زباله آمل، منطقه را تهدید می‌کند.برای شنیدن این گفتگو به بخش آرشیو برنامه سر بزنید!

1396/05/24
|
13:52

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ رئیس اداره محیط زیست آمل در گفت‌وگو با برنامه ""پی نوشت"" رادیوجوان اظهار داشت: خطرات زیست محیطی و بهداشتی مرکز دفن زباله آمل، منطقه را تهدید می‌کند.

این در حالی است که نماینده‌ی مردم فریدون‌کنار و بابلسر از بروز مشکلاتی برای شهروندان این دو شهر به خاطر دپوی زباله‌ها در دونقطه‌ی ساحلی خبر داد. زباله‌ها که به‌عنوان عامل ایجادکننده‌ی خطرات زیست محیطی شناخته شده هستند، این روزها مشکلاتی را برای مردم شهرهای شمال کشور به وجود آورده‌اند.

خوشبختانه چند سالی است که فرهنگ زباله نریختن در طبیعت، در حال نهادینه شدن است. رسانه‌ها، سازمان محیط زیست، شهرداری و سایر نهادهای دولتی و مردمی سعی دارند که این فرهنگ را در بین مردم جا بیندازند.

وقتی زباله‌ها توسط مردم از طبیعت، با نیت پاکیزه نگه‌داشتن آن، جمع‌آوری می‌شوند، دور از انتظار است که ترجمان‌های مسئول در بحث دفع زباله‌ها، با بی‌فکری دوباره آن‌ها را به طبیعت برگردانند یا فکری به حال دفع صحیح آن نکنند.

مردم انتظار دارند که اگر قرار است طبیعتِ بدون زباله داشته باشیم، علاوه بر آنها دولت هم بیش‌تر به این مسئله اهمیت بدهد و با دفع صحیح زباله، جلوی خطرات زیست محیطی را بگیرد.

برای شنیدن این گفتگو به بخش آرشیو برنامه سر بزنید!

انتهای پیام/

دسترسی سریع
پی نوشت