پرواز پروانه ها جمعه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

شهید مدافع حرم پروازی از جنس شهادت

نگاهی به زندگی شهید مدافع حرم حسن حذباوی در «پرواز پروانه‌ها».

1397/09/12
|
14:23
|

شهید حسن حزباوی یكم آذر سال 1361 در منطقه‌ی كوت عبدالله اهواز به دنیا آمد. پدرش شیخ فالح و مادرش بانو حلیمه نام دارند. شیخ فالح سال 1359 در سمت پاسدار در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استخدام و بعد از مدتی به عنوان طلبه در حوزه‌ی علمیه مشغول به تحصیل شد. آقا حسن دوران كودكی خود را در كوی شهید مدرس گذراند و سال 1372 به منطقه كوت عبدالله نقل مكان كرد.

دوران ابتدایی را در مدرسه‌ی شهید مدرس و دوران راهنمایی را در مدرسه‌ی امیركبیر سپری كرد و بعد از آن در دبیرستان شهید مصطفی خمینی ادامه تحصیل داد و بعد از اخذ دیپلم انسانی در سال 1378 پاسدار سپاه و در یكی از یگان‌ها به خدمت مشغول شد و همزمان تحصیلات خود را تا مقاطع فوق دیپلم ادامه داد.

او در روز شهادتش وقتی همراه با همرزمانش محاصره شده بود، گفته بود: نباید اجازه دهیم بچه‌ها قتل عام شوند. سپس پشت تیر بار نشست و یك سره شلیك كرد تا محاصره شكسته شد و نیروهای خودی موفق به خروج از محاصره شدند. اما او در همان حالت از طرف تكفیری‌ها مورد هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.

در برنامه‌ی 9 آذر در «پرواز پروانه‌ها» با خانواده‌ی آن شهید بزرگوار گفتگو كردیم تا با شخصیت و زندگی آن شهید بیشتر آشنا شویم.

دسترسی سریع
پرواز پروانه ها