پرواز پروانه ها جمعه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

شهید فرشاد حسونی زاده راه دفاع مقدس را با دفاع از حرم به پایان رساند

برنامه "پرواز پروانه ها" مورخ دوم آذرماه به زندگی شهید مدافع حرم "فرشاد حسونی زاده" مدافع حرمین شهید بزرگوار پرداخته و با خانواده گرانقدرشان گفتگویی داشته.این شهید بزرگوار در هشت سال دفاع مقدس هم به ندای رهبر خود لبیك گفته بود.

1397/09/05
|
14:14
|

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛ در دهمین روز از خرداد ماه 1344 در سوسنگرد در خانواده مذهبی حسونی زاده فرزندی به دنیا آمد. پدرش عبدالكاظم و مادرش خدیجه بانو نامش را فرشاد نهادند. عبدالكاظم كارمند آموزش وپرورش مردی زحمتكش و با خداو مقید به نماز اول وقت بودو ارادت خاصی به سیدالشهدا داشت ایشان تحت تاثیر قیام روشنگرانه امام خمینی كبیر حاكمیت ناصالح زمان خویش بپا خواست و تا پیروزی انقلاب اسلامی از با نشست در حالی كه 12 سال بیشتر نداشت به همراه دوستان و مبارزان انقلابیش خود با شركت در راهپیمایی ها و بخش شبانه اعلامیه های امام راحل و حتی درگیری مستقیم با نظامیان رژیم منحوس پهلوی نقش به سزایی داشتند.بعد از پایان جنگ تحمیلی فرشاد همچنان به فعالیت های علمی و فرهنگی خود ادامه داد و تلاش و مجاهدت و نبوف ویژه ایشان باعث شد كه از اطراف فرماندهانش برای خدمت بیشتر عازم شودو اما آخرین برگ زرین زندگی پر از مجاهدت فرشاد زمانی آغاز شد كه عوامل كوردل شیطان و آل سعود برای فتح كشور سوریه و نابودی حرم حضرت زینب (س) و در واقع بریدن شاهرگ حیاطی مقاومت جبهه نبدی دیگر آفریدند.

روح بلندو بی تاب فرشاد این بار هم آرام ننشست و ندای هل من ناصر امام خویش را لبیك گفت و لباس رزم پوشید و عازم سوریه شد فرشاد كه نمی توانست به سالهای مجاهدت خود در دفاع مقدس اكتفا كند و در رفاه و آسایش در كنار خانواده زندگی دنیایی خود را ادامه دهد به پست و مقام دنیا پشت كردو سختی جهاد را بار دیگر به جان خرید و مجاهد فی سبیل الله شد. و بعد از رشادت ها و فداكاری های بسیار سرانجام در 20 مهر 1394 بعد از 3 سالل جهاد بی وقفه در منطقه قنطریه در كشور سوریه بر اثر اصابت خمپاره به مقام رفیع شهادت نایل آمد. در برنامه پرواز پروانه ها مورخ دوم آذرماه به زندگی این شهید بزرگوار پرداخته و با خانواده گرانقدرشان گفتگویی داشتیم.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
پرواز پروانه ها