گل یا پوچ پنج شنبه ها از ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه

سلامتی خود را جدی بگیرید؛ میكروب همسفر باوفای گردوغبار

برنامه ""گل یا پوچ"" در این هفته پیرامون گردوغبار و میزان تاثیر منفی آن‌ها در سلامتی صحبت خواهد كرد چراكه در بسیاری موارد گرد و غبار به تنهایی مضر نیستند و میكروب هایی كه در طی مسیر به آن‌ها می‌چسبند می‌توانند ناقل بیماری باشند.

1396/06/21
|
11:21
|

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ آیا میدانستید كه ذرات گرد و غبار موجود در طوفان حامل میكروب هستند؟ و این موضوع تا چه حد بر سلامت مردم و محیط زیست تاثیر می‌گذارد؟

تاثیرات طوفان شن بر سلامتی را نادیده نگیرید.

در واقع در بسیاری موارد گرد و غبار به تنهایی مضر نیستند و میكروب هایی كه در طی مسیر به آن ها می چسبند می‌توانند ناقل بیماری باشند. همان طور كه میدانید طوفان شن و ماسه كیلومتر ها راه را طی می كند و در طول این مسیر ، ذرات آلوده ی زیادی را با خود حمل می كنند.

محققان با انجام آزمایشات متعدد بر روی ذرات موجود در طوفان شن در مناطق مختلف دریافتند كه آنان تا چه حد ناقل بیماری و میكروب های گوناگون هستند.

برنامه گل یا پوچ در این هفته پیرامون گردوغبار و میزان تاثیر منفی آن‌ها در سلامتی صحبت خواهد كرد چراكه در بسیاری موارد گرد و غبار به تنهایی مضر نیستند و میكروب هایی كه در طی مسیر به آن‌ها می‌چسبند می‌توانند ناقل بیماری باشند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
گل یا پوچ