اینجا شب نیست ( بامداد جمعه) بامداد جمعه از ساعت 24:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو جوان

اينجا شب نيست (بامداد جمعه)

آپارتمان نشینی فرهنگ آپارتمان نشینی

همه چیز درباره‌ی فرهنگ آپارتمان نشینی

1397/04/30
|
18:24
|

رشد جمعیت شهری و گذر زمان در چند دهه‌ی گذشته عاملی بود تا تغییرات بنیادی و اساسی در نحوه و شكل زندگی مردم به وجود آید. تغییراتی كه گاه از سر شوق و اشتیاق بود.
خارج شدن خانه‌ها از فضایی كه وسعت آن امروزه برای نسل جدید كمتر در تخیل می‌گنجد و تبدیل شدن آنها به خانه‌هایی در ابعاد كوچك تر، به گونه‌ای كه هر خانه روی خانه‌ای دیگر بنا شده، شكلی از زندگی را در خانه‌هایی به نام آپارتمان به وجود آورده‌است. مدلی كه زندگی در آن خلاف زندگی در خانه‌های حیاط دار و بزرگ تابع قواعد و قانون خاص خودش است.

نزدیك به چندین سال تجربه‌ی زندگی آپارتمان نشینی در مجموعه‌های شهری، بر آن شدیم تا نكاتی درباره‌ی سبك زندگی، بهتر زیستن و حسن همجواری و آگاهی از حقوق و قوانین سبك زندگیِ آپارتمان نشینی را یادآور شویم.
فرهنگ آپارتمان نشینی حدود هفتاد سال است كه یكی از بزرگترین دغدغه‌های كلان شهرها شده به طوری كه فقدان آن باعث بروز مشكلات زیادی می‌شود. در برنامه‌ی بامداد جمعه مورخ بیست و نهم تیرماه همراه با شما درباره‌ی فرهنگ آپارتمان نشینی و لازمه‌ی رعایت آن در زندگی امروزی صحبت كردیم. در این برنامه كه با اجرای بهار ارجمند از شبكه‌ی رادیویی جوان پخش شد. از شما خواستیم كه با ماتماس بگیرید و نظرخودتان را درباه‌ی لزوم رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی مطرح كنید كه در ادامه صحبت‌های خوبی از طرف شما شنیده شد. همچنین در رابطه با موضوع برنامه صحبت‌هایی داشتیم با جناب آقای دكتر پدیدار كه فرهنگ آپارتمان نشینی را از بعد روانشناختی مورد بررسی قرار داد. همچنین در بخشی دیگر از شما شنوندگان خواستیم تا با ماتماس بگیرند و درباره‌ی بهترین كتابی كه تا به امروز خوانده‌اند صحبت كنند كه بر اساس این اتفاق با كتاب‌های زیادی آشنا شدیم.

دسترسی سریع
اینجا شب نیست (بامداد جمعه)