فصل اول شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:25 به مدت 15 دقیقه

فصل اول وقتی سواد روی خوش به ما نشان داد

امروز "فصل اول" از رادیو جوان رو با موضوع افزایش درصد باسوادی در گروه‌های سنی گوناگون و موضوع هفتگی عملکرد چهل ساله نهضت سواد آموزی بشنوید.قبل از انقلاب اسلامی نرخ بی سوادی به ویژه در میان قشر روستایی بسیار بالا بود.

1397/11/29
|
12:02

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛امروز "فصل اول" از رادیو جوان رو با موضوع افزایش درصد باسوادی در گروه‌های سنی گوناگون و موضوع هفتگی عملکرد چهل ساله نهضت سواد آموزی بشنوید.قبل از انقلاب اسلامی نرخ بی سوادی به ویژه در میان قشر روستایی بسیار بالا بود.


پیش از انقلاب اسلامی و در نظام گذشته با وجود شعارهای فریبنده ای که داده می شد شاهد رشد و ثبات نرخ بیسوادی در گروهای سنی مختلف، به خصوص در قشر روستایی جامعه بودیم. بیسوادی مختص یک گروه سنی خاص نبود و گسترش نامطلوبی داشت.

فعالیت هایی که در جهت سواد آموزی انجام می شد بسیار محدود و بدون پشنوانه مشارکت عمومی و مردمی بود و پاسخگوی نیاز جامعه نبود. اما پس از انقلاب اسلامی از همان شروع این مهم به طور جدی و عملیاتی مورد نظر مسئولین وقت نظام بود و به سرعت با مشارکت خودجوش مردمی نهضت سوادآموزی شکل گرفت.

"فصل اول" رو هر روز هفته از شنبه تا چهارشنبه راس ساعت 12:35 بشنوید.ضمنا میتونید از طریق سایت رادیو جوان و بخش آرشیو برنامه ها این قسمت و قسمتهای دیگر رو دریافت کنید.

این برنامه با گویندگی خانم پروین کرمی و تهیه کنندگی علی نوبخت و کارشناسی پرویز کوثری به روی آنتن می رود.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
فصل اول