فصل اول شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:25 به مدت 15 دقیقه

فصل اول «فصل اول»

یکشنبه 29 مهر 97 «فصل اولُ» با موضوع ابزار رسانه و تامین فرصت‌های برابر تحصیلی شنیدید.

1397/07/29
|
11:59

رسانه‌ها در دوران کنونی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده‌اند. مردم در شبانه روز از محتواهای اجتماعی، اقتصادی و آموزشی و سرگرمی رسانه‌ها استفاده می‌کنند. به عبارتی در دوران معاصر که به عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات معروف است، بخش گسترده‌ای از جامعه پذیری نسل‌ها از طریق رسانه‌ها انجام می‌پذیرد و تأثیر رسانه تا جایی است که برخی از نظریه پردازان ارتباطی بر این باورند که رسانه‌ها تعیین کننده‌ی اولویت ذهنی و حتی رفتاری ما هستند و اگر نتوانند چگونه فکر کردن را به ما یاد دهند، به چه فکر کنیم را قطعا به ما خواهند آموخت.

ابزار و رسانه‌های آموزشی و کمک آموزشی یکی از لوازم فرآیند یادگیری است و بر عمق و وسعت یادگیری می‌افزاید و به توانایی دانش آموزان ارتقا می‌بخشد. استفاده از رسانه‌ها بی تردید امروزه یکی از کاربردی‌ترین و موثرترین ابزار در امر یادگیری و تسهیل آن به شمار می‌رود.

استفاده از فناوری آموزشی رسانه‌ها در دوره‌ی ابتدایی و در این مرحله‌ی سنی با توجه به ویژگی‌های خاص اون، ضمن این که به آسونی انجام می‌شه، سبب ایجاد نگرش مطلوب به استفاده از این فناوری‌ها توسط کودکان می‌شه، به طوری که ضامن کاربردشون در تحصیلات و زندگی آینده‌ی اونها می‌شه.
این قسمت یا قسمت‌های دیگر این برنامه رو از سایت رادیو جوان و بخش آرشیو برنامه‌ها دریافت کنید.
گوینده: خانم پروین کرمی
کارشناس: آقای دکترمرتضی شکوهی
تهیه کننده: علی نوبخت

دسترسی سریع
فصل اول