كافه رادیو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 45 دقیقه

رادیو جوان

كافه راديو

به‌زودی ظرفیت نمایش فیلم های سینمایی در كشور دوبرابر می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حضور در برج میلاد و جشنواره فیلم فجر در برنامه كافه رادیو از دوبرابرشدن ظرفیت نمایشی كشور خبر داد

1400/11/25
|
09:56


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حضور در برج میلاد و جشنواره فیلم فجر در برنامه كافه رادیو از دوبرابرشدن ظرفیت نمایشی كشور خبر داد و گفت: برای تحقق عدالت فرهنگی در كشور بیش دو هزار وپانصد میلیارد تومان برای ساخت و تكمیل پروژه های ناتمام سالن های نمایشی و ... اختصاص یافته است.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه « كافه رادیو» كه ویژه چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر از رادیو جوان پخش می شود در خصوص توجه فیلم های سینمایی این دوره از جشنواره به گفتمان انقلاب اسلامی گفت:یكی از سرفصل‌های اصلی حركت انقلاب اسلامی در گام دوم، پیشتازی اهالی فرهنگ و هنر است؛ زیرا انقلاب اسلامی به سمت ایجاد تمدن‌ نوین اسلامی می‌رود و ارتقای حوزه فرهنگ، در پیشانی این تمدن است.
وی درباره نمایش فیلم های جشنواره در دیگر استان و مناطق محروم نیز تصریح كرد:شعار دولت مردمی، عدالت فرهنگی بوده، ما معتقدیم این جشن فرهنگ و هنر است و همه مردم ایران حق دارند در این جشن سهیم باشندبه همین دلیل امسال بدون اینكه باری را به همكارانمان در استان ها تحمیل كنیم در همه مراكز استان ها وبرخی از شهرستان ها فیلم های این دوره از جشنواره به نمایش در آمده است.
اسماعیلی با اشاره به طراحی سینما سیار گفت : در روستاها و مناطقی كه سینما نداشتند نیز با سینما سیار نمایش فیلم ها انجام شده است كه اتفاقی مبارك است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان جشنواره فیلم فجر را جشن هنر انقلاب خواند و خاطر نشان كرد: این جشن بزرگ انقلاب است كه باید صاحبان واقعی انقلاب مشاركت داشته باشندان شاالله این روند ادامه خواهد داد ودر سال های بعد امیدوارم كه امكاناتی بیشتری داشته باشیم .
وی به اهالی سینما و هنر دوستان مژده داد در راستای تحقق عدالت فرهنگی پروژه های نیمه تمام ساخت سالن سینما در استان ها در حال تكمیل است و افزود: در سفرهای اخیر استانی رئیس جمهور تاكنون بیش دو هزار وپانصد میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته وبخش عمده ای را در ظرف مدت كوتاهی افتتاح خواهیم كردواین ظرفیت نمایش را در كشور به دو برابر خواهیم رساند.

دسترسی سریع
كافه رادیو