دوباره آسمان آبی دوشنبه ها از ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو جوان

دوباره آسمان آبی

انرژی های نو سیاستی كه برای انرژی‌های نو پیش گرفته‌ایم

"دوباره آسمان آبی" امروز درباره سیاست های جاری درباره انرژی های نو و بهروری در این گونه از انرژی ها صحبت خواهد كرد و این موضوع را با معاون برنامه ریزی ساتبا و نماینده منطقه آسیا و اقیانوسیه كنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل بررسی می كند.

1397/07/02
|
08:44
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ برنامه "دوباره آسمان آبی" از رادیو جوان امروز درباره سیاست های جاری درباره انرژی های نو و بهروری در این گونه از انرژی ها در ایران صحبت خواهد كرد و این موضوع را با "جعفر محمد نژاد" سیگارودی معاون برنامه ریزی ساتبا و كاظم كاشفی نماینده منطقه آسیا و اقیانوسیه كنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل بررسی می كند.

بر اساس ماده 8 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و در راستای ارتقاء بهره وری و استفاده هر چه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، لایحه تاسیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) كه از ادغام سازمان انرژی های نوایران(سانا) و سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) شكل گرفته است، توسط هیئت محترم وزیران تقدیم مجلس شورای اسلامی گردید. لایحه مذكور پس از بررسی و تایید در كمیسیون های تخصصی ، در جلسه مورخ 1395/9/24 در صحن علنی مجلس به تصویب رسید و در تاریخ 1395/10/15 به تائید شورای محترم نگهبان رسید. قانون 13 ماده ای تشكیل ساتبا پس از ابلاغ توسط ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، طی شماره134758 مورخ 1395/10/30، توسط ریاست محترم جمهور جهت اجرا به وزارت نیرو ابلاغ شد .

در ماده 1 قانون تشكیل ساتبا آمده است كه این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاك از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در كشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و كاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در كشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاك، تشكیل می‌شود.و در ماده 2 به كارگیری بخش خصوصی و حمایت از مشاركت آن، تدوین سیاست های تشویقی در جهت حمایت از شركت های دانش بنیان، عملیاتی نمودن استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سطح صنعتی و انجام وظایف دولت برای تحقق اهداف سازمان، بعنوان موضوع فعالیت سازمان مورد تاكید قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
دوباره آسمان آبی