آنچه شما ساخته اید جمعه ها از ساعت 9:00 به مدت 30 دقیقه

ساخت پادكست ویژه گی های پادکست

این خبر برای شماست که دوست دارید برای رادیو جوان و برنامه «آنچه شما ساخته اید» پادکست تهیه کنید.

1397/07/02
|
15:22

ویژه گی‌های یک پادکست مناسب به شرح ذیل می‌باشد:
پادکست‌ها درواقع آمیزه‌ای از آموزش و سرگرمی هستند و مشتاقان یادگیری و رشدوتوسعه‌ی فردی تفاوت خاصی بین این دو نمی‌بینند. با پادکست گوش‌کردن هم "اطلاعات جدید " یاد می‌گیرید و هم انگیزه و الهام پیدا می‌کنید.


منحصر به فرد باشید. پادکست های معروف با شنوندگان زیاد، آنهائی هستند که منحصر به فرد و اصل هستند.
مردم به موضوعات کپی برداری شده شما از سایرین، گوش نخواهند داد. ولی اگر منحصر به فرد باشید، شنونده های خاص خود را خواهید داشت.
موضوع و حتی استایل پادکست خود را کپی نکنید. تولید پادکست مثل نوشتن، نیاز به خلاقیت دارد


در تولید پادکست باید از ابتکار، خلاقیت و اصالت استفاده کنید تا شنوندگان خاص خود را پیدا کنید. برای موفقیت در این عرصه، کاری کنید که مردم هر بار در طمع شنیدن مقداری بیشتر، به پادکست های شما مراجعه کنند.


خودتان باشید. اگر واقعا یک ژورنالیست سرشناس و یا یک گوینده رادیو نباشید، ممکن نیست بتوانید چنین موضوعی را به شنونده با تقلید، تلقین کنید.
سعی در تقلید صدا و یا صحبت در مورد موضوعاتی که اطلاعی از آنها ندارید، نکنید. در مورد موضوعات مورد توجه و سطح دانش خود صحبت کنید، حتی اگر موضوع سرگرم کننده باشد.


چیزی برای گفتن داشته باشید. شما حتما می توانید برای یک ساعت صحبت کنید و از هر دری چیزی بگوئید. ولی چنانچه مطلب جذابی نداشته باشید، کسی سراغ شنیدن مجدد پادکست شما نخواهد آمد.

چنانچه پادکستی دارید که فقط یک متن ساده را بدون هیچ تازگی و جذابیتی روایت می کند شانس زیادی برای موفقیت نخواهید داشت.

جذابیت ، تازگی و خلاقیت ، سه نکته ی بسیار مهم است.

دسترسی سریع
آنچه شما ساخته اید