از ساعت به مدت

مهربانی كنیم با خود و دیگران مهربان‌تر باشیم

مهربانی از آن خصلت‌هایی است که همیشه مورد تایید و پسند افراد بوده. دوست داریم متصف به این صفت باشیم، ولی مراقبیم که از اخلاق خوب ما کسی سوء استفاده نکند.

1397/06/03
|
13:22

باورش سخت است ولی برای مهربان بودن اول باید خودخواه بود. به لحاظ علمی، خودخواهی به عنوان توانایی رفتار خوب با خودتان یا همان مهربانی با خود تعریف می‌شود. بهتر است یاد بگیرید که همان‌طور که دیگران را دوست دارید، خودتان را دوست داشته باشید، با خودتان صحبت کنید و در مواقع نیاز به خودتان دلداری بدهید. خودخواهی مانند اکسیژنی تازه برای ذهن شما عمل می‌کند که باعث افزایش هورمون اکسی توسین و موجب احساس اعتماد، آرامش، امنیت، سخاوت و وابستگی می‌شود. برای اینکه با دیگران مهربان باشید اول باید با خودتان مهربان باشید، پس فراموش نکنید قدم اول برای اینکه با خودتان مهربان باشید این است که خودخواه باشید.
دوم اینکه روز خود را با کلمات مثبت درباره‌ی خودتان شروع کنید و بهترین پشتیبان خود شوید و به خودتان اعتماد داشته باشید تا بتوانید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و زودتر به اهداف خود برسید. هر روز صبح بعد از بیدار شدن پنج ویژگی مثبت در مورد خود یا دستاوردهایتان را پیدا کنید و با افتخار آنها را نام ببرید. هنگامی که این ویژگی‌ها را عنوان می‌کنید رو به روی آینه باشید یا آنها را بر روی کاغذ یادداشت کنید تا بهتر در ذهن شما بمانند. برای مهربان‌تر شدن با خود و دیگران راهکارهای فراوانی ذکر شده که بهتر است موج جوانی را بشنوید و با این راهکارها که از زاویه طنز به آن پرداخته شده پی‌ببرید.

چطور مهربانی کنیم و با چه کسی مهربان باشیم موضوعی است که موج جوانی3شهریور به آن پرداخته است.

دسترسی سریع
موج جوونی