از ساعت به مدت

چشم روشنی چشم ما به جمال موج جوانی روشن

"موج جوانی" هر شب در یکی از بوستانهای مناطق22گانه شهر تهران با شعار "بهترین نیستیم اما متفاوتیم" به طور زنده و مستقیم تهیه و پخش شد.این برنامه امشب 24 مردادماه با موضوع چشم روشنی و هدیه دادن به بوستان نیلوفر منطقه 21 محله تهرانسر می رود.

1397/05/24
|
23:38

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ "موج جوانی" هر شب در یکی از بوستانهای مناطق بیست و دوگانه شهر تهران با شعار "بهترین نیستیم اما متفاوتیم" به طور زنده و مستقیم تهیه و پخش شد.این برنامه امشب 24 مردادماه با موضوع چشم روشنی و هدیه دادن به بوستان نیلوفر منطقه 21 محله تهرانسر می رود.

گفتنی است در فرهنگها و لغتنامه ها آمده چشم روشنی کنایه از تهنیت و مبارک باد است . مبارک بادی که برای از سفر رسیده فرستند یا هدیه ای که برای کسی فرستند که نوزادی برای او تولد یافته یا منصبی یا چیز خوبی نصیبش شده باشد . در هر صورت هر نوع هدایایی که به این مناسبات داده شود به چشم روشنی تعبیرو تمثیل می کنند . بحث بر این است که آنچه چشم را روشنی می بخشد داروهای شفابخش است نه هدایا و سوغاتی هایی که از جانب دوست می رسد .

باید دید که چشم روشنی چیست و چه عاملی موجب شده که این لغت مرکب در مورد هدایا و مبارک بادها به صورت ضرب المثل درآمده است. موج جوانی با دستمایه قراردادن این موضوع قصد دارد رسم نیکوی هدیه دادن و هدیه گرفتن را در بین مخاطبان خود احیا کند. موج جوانی را هر شب راس ساعت 21:00 بشنوید.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
موج جوونی