از ساعت به مدت

استان یزد دوباره میزبان رادیوجوان می‌شود جشن شب یلدا در کویر رنگارنگ بافق

بافق، جورچینی رنگارنگ در دل کویر، یکی از شهرهای استان یزد است که در آخرین پنجشنبه و جمعه پاییز میزبان برنامه موج جوونی خواهد بود

1396/09/25
|
15:18

به گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان، شهرستان بافق از شرق با شهرستان بهاباد و از جنوب با استان کرمان هم‌جوار است. بزرگ‌ترین شوره‌زار استان یزد که براثر شوراب‌های رودخانه‌ی شور ایجادشده است کویر در انجیر نام دارد که در شمال غربی بافق قرار دارد. مهم‌ترین رودخانه‌ی بافق رودخانه‌ی شور است که از ماهان کرمان شروع می‌شود و در کویر در انجیر به گل می‌نشیند که البته در حال حاضر خشک است.

این منطقه یکی از قطب‌های معدنی کشور محسوب می‌شود. مهم‌ترین معادن سنگ آهن چغارت، فسفات آسفوردی، سرب و روی کوشک و… بوده که بخشی از جمعیت را به کار گرفته‌اند و سنگ آهن بافق مهم‌ترین تأمین کننده‌ی مواد اولیه مورد نیاز صنعت فولاد و آهن کشور است. (تصویر خبر)

به دلیل آب و هوای گرم منطقه می‌توان خرما و پسته را مهم‌ترین محصولات کشاورزی این شهر دانست. بافق یکی از گرم‌ترین و سبزترین و سردترین مناطق استان یزد است. مهم‌ترین محصولات کشاورزی بافق گندم، جو و روناس است. بافق تنها شهرستان استان یزد است که نخلستان‌های پهناوری دارد.

30 آذر و اول دی ماه 96 برنامه‌ی «موج جوونی» را از بافق بشنوید!


دسترسی سریع
موج جوونی