نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

نقش گوش و حلق و بینی در انتقال كرونا و پیشگیری و مراقبت در برنامه نبض شنبه هفدهم اسفند درباره نقش گوش و حلق و بینی در انتقال كرونا و پیشگیری و مراقبت صحبت شد

ویروس COVID-19 هنوز در حال مبتلا كردن افراد زیادی در چین و شیوع در كشورهای دیگر دنیا است. این نوع ویروس كرونا در ایران هم در حال پراكنده شدن است.

1398/12/20
|
10:32

علائم بیماری كرونا در اكثر مبتلایان به این ویروس خفیف است و درمان می‌شود، اما ممكن است بیماری در برخی دیگر شدیدتر باشد و حتی منجر به مرگ شود.از تماس دست‌ها با چشم، بینی و دهان بپرهیزید.دست‌ها با سطوح مختلفی در تماس هستند و ممكن است ویروس را جذب كنند. زمانی كه دست‌ها به ویروس آلوده شدند، به راحتی می‌توانند ویروس را به چشم‌ها، بینی و دهان انتقال دهند و از این طریق ویروس وارد بدن شما شده و شما را بیمار كند.مطمئن شوید كه شما و اطرافیان‌تان بهداشت تنفسی را رعایت می‌كنند. بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با داخل آرنج یا دستمال كاغذی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال به سرعت است.چرا؟ قطرات ریزی كه با عطسه و صرفه از دهان و بینی ما خارج می‌شوند، ویروس را گسترش می‌دهند. با رعایت نكات بهداشتی تنفسی، می‌توانید از اطرافیان خود در برابر ویروس‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و كرونای جدید COVID-19 محافظت كنید.در صورتی كه احساس ناخوشی می‌كنید در خانه بمانید. اگر علائمی مانند سرفه و تنگی نفس را در خود احساس كردید به پزشك مراجعه كنید، مراجع مربوط را مطلع كنید و از توصیه‌های متخصصین سلامت مربوطه پیروی كنید.

دسترسی سریع
نبض