نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

سرطان ساقه مغز و مهارت نه گفتن به اعتیاد در برنامه نبض یكشنبه یازدهم اسفند درباره سرطان ساقه مغز و مهارت نه گفتن به اعتیاد صحبت شد

گلیوم ساقه مغز در دوران كودكی بیماری‌ای است كه در آن سلول‌های خوش‌خیم (غیرسرطانی) و بدخیم (سرطانی) در بافت‌های ساقه مغز تشكیل می‌شوند.

1398/12/12
|
12:45

علت بروز بسیاری از تومورهای مغزی در دوران كودكی نامشخص است.علائم گلیوم ساقه مغز در دوران كودكی متنوع بوده و اغلب به سن كودك و محل واقع‌شدن تومور بستگی دارد.آزمایش‌هایی كه جهت معاینه مغز به‌كارمی‌روند برای پیدا كردن گلیوم ساقه مغز نیز استفاده می‌شوند.بعضی از گلیوم‌های ساقه مغز در دوران كودكی تشخیص داده شده و طی جراحی برداشته می‌شوند.عوامل مشخصی بر بهبودی و گزینه‌های درمان تأثیر می‌گذارند.ساقه مغز قسمتی از مغز است كه مغز را به نخاع متصل می‌كند. ساقه مغز در پایین‌ترین قسمت مغز دقیقاً بالای پشت ‌گردن واقع شده است. ساقه مغز بخشی از مغز است كه به كنترل تنفس، ضربان قلب، و اعصاب و ماهیچه‌های مؤثر در دیدن، شنیدن، راه‌رفتن، حرف زدن، و خوردن می‌پردازد. بسیاری از گلیوم‌های ساقه مغز در دوران كودكی گلیوم‌های مربوط به پونز هستند كه در قسمتی از مغز به نام پونز تشكیل می‌شوند.همانطور كه می دانید درصد بسیار بالایی از معتادین، مشكل خود را ناشی از تعارفات و درخواست های نادرست دیگران برای مصرف مواد می دانند.
توانایی و مهارت لازم برای رو به رو شدن با این شرایط این است كه شما بتوانید بدون درگیری و با ارائه استدلال های منطقی و روشن و نیز رفتار های اصلاحی و تكمیلی در زمینه امتناع، از خود پایداری نشان دهید. اما چگونه و با طی چه مراحلی می توان گفتن نه را تمرین و با ایفای نقش این مهارت را در خود افزایش دهیم.

دسترسی سریع
نبض