نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

واریس و نكته ای درباره پیشگیری و كنترل ایدز در برنامه نبض شنبه دهم اسفند درباره واریس و نكته ای درباره پیشگیری و كنترل ایدز صحبت شد

رگ‌های واریسی پیچیده‌اند ، هر سیاه رگ سطحی ممكن است تبدیل به واریس شود، اما رگ‌هایی كه بیش ترین آسیب را می بینند، آن هایی هستند كه در پاهای شما قرار دارند و به دلیل ایستادن و راه رفتن، فشار در رگ‌های پایینی بدن افزایش می یابد.

1398/12/11
|
20:15

مراقبت از خود - مانند ورزش، بالا بردن پاها و یا پوشیدن جوراب های تنگ - این كارها می تواند به شما كمك كند تا درد واریس را كم كنید و از بدتر شدن آن ها جلوگیری كنید اما چنانچه در این بخش از سلامت نمناك خاطر نشان می كنیم اگر نگران ظاهر واریس خود هستید و احساس می كنید كه روش مراقبت از خود كمك نمی كند، به پزشك مراجعه كنید.در دوران بارداری، میزان خون بدن شما افزایش می یابد. این تغییر از جنین رو به رشد حمایت می كند، اما همچنین می تواند باعث ایجاد واریس به عنوان اثر جانبی تاسف بار در پاهای شما شود.

یش از 30 سال از اپیدمی ایدز در ایران می گذرد و در حالی كه آمارهای جهانی از كاهش روند ابتلا به ویروس HIV در كشورهای مختلف حكایت دارد، اما ابتلا به آن در ایران نه تنها كاهش نیافته بلكه الگوی انتقال از طریق سرنگ های آلوده به تماس جنسی تغییر پیدا كرده است.هر چند گفته می شود برای اولین بار این بیماری در سال 1981 میلادی در بین مردان همجنس باز در آمریكا دیده شد، اما شواهد حاكی از آن است كه قبل از این تاریخ هم بیماری ایدز در چند منطقه جهان وجود داشت و اولین انسان مبتلا به ایدز در سال 1959 دركنگو مشاهده شد. در واقع این نخستین و قدیمی‌ترین مورد مرگ شناخته شده در اثر ابتلا به این بیماری در جهان محسوب می ‌شود.

دسترسی سریع
نبض