نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

التهاب سینوس ها و خدماتی كه برای بیماران مبتلا به ایدز ارائه میشود در برنامه نبض سه شنبه ششم اسفند درباره التهاب سینوس ها و خدماتی كه برای بیماران مبتلا به ایدز ارائه میشود صحبت می‌شود.

سینوزیت یا التهاب سینوسی از مشكلات رایج میلیون‌ها نفر در جهان است. این بیماری كه اغلب اوقات پس از ابتلا به سرماخوردگی ایجاد می شود با علائم آزاردهنده و طول كشنده ای همراه است.

1398/12/06
|
11:14

سینوزیت به التهاب یا عفونت مخاط سینوس های پارانازال گفته می شود. سینوس های پارانازال از 4 جفت حفره داخل استخوان های صورت، سر، اطراف بینی و چشم ها تشكیل شده اند و شامل سینوس های فكی، پیشانی، شب پره ای و اتمویید می شوند. سینوس ها به طور طبیعی حاوی هوا هستند، اما وقتی مسدود و پر از مایع می شوند، عوامل بیماری‌زا در آنها شروع به رشد می كنند. یكی از علل شایع سینوزیت، سرماخوردگی است، اما عوامل دیگری مثل حساسیت ها، پولیپ بینی (زائده های كوچك در سطح داخلی بینی)، مشكلات آناتومی مانند انحراف بینی، باكتری ها و به ندرت قارچ ها نیز می توانند باعث ایجاد سینوزیت شوند. درواقع، هر عارضه ای كه كانال های ریزش سینوس را مسدود كند، می تواند باعث عفونت سینوس شود.ارائه خدمات مشاوره، خدمات دارویی رایگان، خدمات مامایی، ارائه خدمات روانشناسی و انجام آزمایش‌ها و كنترل وضعیت افراد از جمله خدماتی هستند كه در مراكز مشاوره ایدز ارائه می‌شود همچنین برخی از این بیماران نیازمند واكسن‌های خاصی هستند كه این واكسن‌ها نیز به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

دسترسی سریع
نبض