نبض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:30 به مدت 15 دقیقه

بیماری اسكیزوفرنی و اهمیت تنظیم دارو در بیماران آسمی و قلبی در برنامه نبض چهارشنبه هجدهم دی درباره بیماری اسكیزوفرنی و اهمیت تنظیم دارو در بیماران آسمی و قلبی صحبت شد

بیماری اسكیزوفرنی معمولا با هزیان و توهمات خود را آشكار می سازد و ژنتیك یكی از عوامل ظهور آن است همچنین مواد مخدر ماری جوانا و حشیش عود كننده‌ی “اسكیزوفرنی” هستند.

1398/11/02
|
10:13

اسكیزوفرنی در میان سنین 16 تا 30 سالگی ،بیشترین آسیب را به خود اختصاص می دهد و علایم در مردان نیز در سن كمتری نسبت به زنان نشان داده میشود در بسیاری از موارد، اختلال به طرز آهسته ای توسعه می یابد كه فرد نمیداند ، سالهاست آن را داشته است با این حال، در موارد دیگر، فرد می تواند ناگهان دچار شده و به سرعت پیشرفت كند. اسكیزوفرنی حدود 1 درصد از بزرگسالان جهان را تحت تاثیر قرار می دهد كارشناسان می گویند اسكیزوفرنیا، گاهی جنبه های بیماری های مختلف را در غالب یك بیماری بروز میدهند. علائم، شامل تصورات، توهم و افكار ناخوشایند است و تشخیص اسكیزوفرنی، تنها زمانی رخ می دهد كه بیماری دیگری از بین رفته باشد. تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به اسكیزوفرنیا باید به دیگران متكی باشند زیرا آنها قادر به انجام كار یا مراقبت از خود نیستند ؛ بسیاری نیز ممكن است در مقابل درمان مقاومت كنند، اعتراض می كنند، كه در آنها هیچ مشكلی وجود ندارد. برخی از بیماران ، ممكن است علائم واضح را نشان دهند، اما در موارد دیگر، ممكن است تا زمانی ك آنها متوجه خللی بشنوند به نظر برسد كه آنها خوب هستند و مشكلی ندارند. علائم و نشانه های اسكیزوفرنی بسته به فرد متفاوت است.داروهای بسیار زیادی برای بیماری های قلبی توسط پزشكان تجویز می شوند. به همین دلیل برای افرادی كه مشكلات قلبی دارند و كسانی كه از آنها مراقبت می كنند بسیار مهم است كه با این داروها آشنایی داشته باشند. در چنین مواردی بهتر است به لیبل های داروها، توضیحات درج شده بر روی آنها و عوارض جانبی داروها توجه شود.

دسترسی سریع
نبض