نبض شنبه تا پنج شنبه از ساعت ساعت 23:45 تا 24 به مدت 15 دقیقه

كهیر و آبریزش از بینی در برنامه نبض سه شنبه هجدهم تیر درباره كهیر و آبریزش از بینی صحبت شد

كهیر عبارت‌ است‌ از یك‌ اختلال‌ آلرژیك‌ كه‌ مشخصه‌ آن‌ وجود نواحی‌ برآمده‌ روی‌ پوست‌، همراه‌ با قرمزی‌ و خارش‌ است‌. این‌ اختلال‌ می‌تواند در هر كجای‌ پوست‌ رخ‌ دهد

1398/04/23
|
10:03
|

جوش های خارش دار با خصوصیات زیر: این جوش ها متورم شده و تبدیل به ضایعات صورتی یا قرمز رنگ می شوند. این ضایعات كهیری حاشیه كاملاً مشخص دارند و مسطح هستند. قطر آنها 5-1 سانتی متر است .
ضایعات كهیری سریعاً به یكدیگر می پیوندند و پلاك های بزرگ و مسطح به رنگ پوست تشكیل می دهند.
این ضایعات كهیری یا پلاك ها مرتباً تغییر شكل می دهند و ممكن است در عرض چند دقیقه یا چند ساعت ناپدید شده و دوباره ظاهر شوند. تغییراتی به این سرعت ، مشخص كهیر است .تا چند روز پس از ناپدید شدن كهیر فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری های خود را كم كنید. سعی كنید زیادی گرمتان نشود و عرق نریزید یا دچار هیجان نشوید. وظیفه گرم و مرطوب كردن هوای استنشاقی در بینی باعث می شود كه دمای بینی از دمای مركزی بدن كمتر باشد و در صورتی كه این گرما و رطوبت از دست رود جبران آن دشوار بوده و در صورتی كه عكس العمل جبرانی بدن برای گرم كردن و مرطوب ساختن آن بیش از حد نیاز باشد این رطوبت مازاد از طریق سوراخ های بینی جاری می شود.علاوه بر سرماخوردگی و وجود هوای سرد، حساسیت های مختلف و غذاهای حاوی ادویه زیاد به خصوص فلفل باعث رقیق تر شدن آب بینی و آبریزش بینی می شود.

دسترسی سریع
نبض