نبض هر روز از ساعت 17:00 به مدت 15 دقیقه

سرطان مثانه در برنامه نبض دوشنبه بیستم اسفند درباره سرطان مثانه صحبت میکنیم.

سرطان مثانه یکی از شایع ترین سرطان های دستگاه ادراری است که شیمی درمانی در این بیماری میتواند حدود 7 الی 15 درصد به زنده ماندن بیمار کمک کند.

1397/12/20
|
19:35

سرطان مثانه شایع ترین سرطان دستگاه ادراری است. با تشخیص علت، علائم، درمان به موقع و رژیم غذایی مناسب می توان خطرات سرطان مثانه را کاهش داد. سرطان مثانه یکی از انواع سرطان های سلول های پوششی (رشد سلول های سرطانی در دیواره مثانه که در بیشتر موارد به شکل یک توده گل کلمی است)، کشنده ترین سرطان دستگاه ادراری و دومین سرطان شایع دستگاه ادراری-تناسلی است که در صورت عدم درمان به موقع تومور رشد کرده و به خارج از مثانه گسترش پیدا می کند.سرطان مثانه
سن متوسط برای تشیخیص سرطان مثانه 65 سالگی است و این سرطان 7% از کل سرطان ها را تشکیل می دهد.با توجه به نوع سلول های بدخیم (سرطانی) در سلول های پوشش دستگاه ادراری مثانه، سه نوع سرطان ایجاد می شود.
یک متخصص ارولوژی در اختتامیه کنگره سالیانه انجمن ارولوژی ایران گفت:سرطان مثانه یکی از کشنده ترین سرطان های دستگاه ادراری است که در صورت عدم درمان به موقع ممکن است تومور رشد کرده و به خارج از مثانه گسترش پیدا کند.رشد سلول های سرطانی در دیواره مثانه که در بیشتر موارد به شکل یک توده گل کلمی است، در صورت عدم درمان، ممکن است رشد کرده، به خارج مثانه گسترش یابد و یا حتی به اعضای دور دست اندازی کند.مهمترین عامل ابتلا به سرطان مثانه مصرف سیگار است و میزان خطر بستگی به مدت و مقدار مصرف سیگار دارد.

دسترسی سریع
نبض