سینما هویت 5 شنبه ها از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

سینما هویت (19آبان)

سینما هویت سلطه
و این هفته " 1395/08/19 " : فلسطین روی خط آتش هالیوود
نقد فیلم " حفاری "

1395/08/19
|
09:50

سینما هویت سلطه
و این هفته " 1395/08/19 " : فلسطین روی خط آتش هالیوود
نقد فیلم " حفاری "
به سختی می توان فیلم و سریالی آمریکایی را یافت که در آن یهودیان حضور داشته و در عین حال نقش کلیدی و یا مرموز نداشته باشند . DIG
در ظاهر سریالی ضد تندروهای یهوداست که داستان آن بر محور یک پیشگویی دوهزار ساله قوم یهود و محل آن در شهر بیت المقدس است .
در ابتدا شاید به نظر بیاید که با یک فیلم ترسناک و تخیلی روبرو هستیم ولی هر چه می گذرد وقایع رویکردی منطقی و رمز آلود به خود می گیرد و کشش داستان را بیشتر می کند .
فیلم به تصمیم یک فرقه یهود به پایان دادن به دنیا بر اساس یک پیشگویی می پردازد و در این میان یک کارآگاه پلیس نه چندان محبوب آمریکایی ، با کنجکاوی های خود این مسیر را با نوساناتی پیش بینی نشده روبرو می سازد .
سریال یک اکشن دلهره آور و دارای داستانی منسجم است و تماشاگربازی های خوبی از جیسون آیساکس ، لورن آمبوز و آنی هیچه خواهد دید .
سریال اگرچه از افراطی گری قوم یهود حمایت نمی کند ولی در پایان رعب و وحشت از آنان در دل تماشاگر به نحوی ماهرانه باقی می ماند .
" .... هیچکس به این روند نگاه نکرد که چگونه در فواصل سال 1948 تا امروز یک نقشه از یک کشور، مدام کوچک و کوچکتر شده و امروزه در حال محو شدن از کره جغرافیایی جهان است! ما در مورد این که نسل کشی در حال وقوع است صحبت می‌کنیم اما در مورد اینکه یک ملت، تاریخ و سرزمین در حال محو شدن است صحبت نمی‌کنیم و هیچ کس عین خیالش نیست و موضوع جالب اینجاست که کشورهای اسلامی فقط مدام در حال برگزاری کنفرانس هستند! ....."
تهیه کننده : علیرضا محمدنیا
گوینده : حسن خلقت دوست
کارشناس : سعید کریمی

دسترسی سریع
سینما هویت