ایستگاه ورزش شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:00 به مدت 30 دقیقه

خبرهای ورزشی آغاز طلایی ایران در مسابقات آسیایی جاکارتا

کاروان ورزشی ایران در اولین روز از بازی‌های آسیایی جاکارتا توانست با درخشش کشتی گیران آزادکار، طلایی شود و در جدول توزیع مدال‌ها پس از چهار کشور چین، ژاپن، کره جنوبی و اندونزی میزبان در رتبه‌ی پنجم بایستد.

1397/05/29
|
15:03

با گذشت دو روز از افتتاح رسمی هجدهمین دوره‌ی بازی‌های آسیایی جاکارتا در اندونزی، کاروان ورزشی کشورمان توانست در روز نخست بازی‌ها با درخشش علیرضا کریمی و حسن یزدانی در کشتی آزاد دو مدال خوش رنگ طلا کسب کند.
این در حالی است که کار برای کشتی گیران به پایان نرسیده و امروز هم دوبنده پوشان ایرانی فرصت دارند تا با کسب مدال جایگاه ایران در جدول توزیع مدال را تثبیت کنند.
کسب 5 مدال در روز اول در تاریخ بازی‌های آسیایی برای کاروان ورزشی ایران بی سابقه بوده که از این حیث این مدال‌ها می‌تواند برای ملی پوشان در رشته‌های گوناگون روحیه بخش باشد.
در ورزش‌های رزمی نیز تکواندوکاران مرد و زن خوش درخشیدند و دو نقره برای کاروان ایران به ارمغان آوردند. مرجانه سلحشور و کوروش بختیاری مدال‌آوران تکواندوی ایران در روز نخست بازی‌ها بودند.
خواهران منصوریان در وشوو هم گام نخست را محکم برداشتند و با پیروزی بر رقبا، از جدول خود بالا آمدند و در دور بعد باید به مصاف برنده‌ها بروند. سرمربی تیم ملی هم در این زمینه گفته: وشوو کاران مرد و زن در آمادگی کامل به سر می‌برند و کسب مدال طلا دور از دسترس نیست.

در تیراندازی شاید کمتر کسی فکر می‌کرد الهه احمدی، پرچمدار ایران، در آیین افتتاحیه از کسب مدال بازبماند که در عین ناباوری این اتفاق افتاد و این ورزشکار شایسته‌ی کشورمان با تحمل شکست در فینال هفتم شد.

در فوتبال نیز تیم ملی امید ایران که با 4 امتیاز وضعیت خوبی در گروه خود دارد، از ساعت 13 و 30 دقیقه امروز به مصاف میانمار نه چندان قدرتمند می‌رود. ملی پوشان امید نیز تنها با کسب یک امتیاز راهی مرحله‌ی بعد رقابت‌ها می‌شوند.دسترسی سریع
ایستگاه ورزش