با من ورق بزن پنج شنبه و جمعه از ساعت پنج شنبه 11:20 جمعه 11:30 به مدت 15 دقیقه

معرفی كتاب معرفی کتاب

سفر به دنیای کتاب

1397/07/06
|
14:52

با من ورق بزن در 9/07/05

_برگ اول :کتابی که امروز می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم کتابی است به نام"گردان چهار نفره" نام داره. این کتابُ احمد دهقان نوشته و در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده.

احمد دهقان که تالیفات زیادی در حوزه دفاع مقدس داره، درباره آثارش با محوریت دفاع مقدس می نویسه: من نخواستم هیچ‌گاه جنگ را خارج از آن‌چه بوده است نشان دهم، سعی کردم آینه تمام‌نمای جنگ باشم. شیرینی و تلخی را به این نمی‌بینم که جنگ را محکوم کنم یا نکنم، آدم‌های جنگ برای من مهم هستند که محکوم‌ناشدنی‌اند؛ یعنی آدم‌هایی که داوطلبانه در این عرصه وارد شدند و جنگیدند؛ با هر سرنوشتی که دارند. این سرنوشت‌ها برای من مهم است و چون می‌دانم این‌ها محکوم‌ناشدنی است، داستان خودم را می‌نویسم و می‌دانم خواننده از این واقع‌گرایی لذت می‌برد. من خود را وابسته به نسل آدم‌های جنگ‌کرده می‌دانم و خودم را در ادامه آن‌ها می‌بینم. گذشته در کوله پشتی من وجود دارد. همواره رزمندگان را به شکلی ترسیم کرده‌ام که بوده‌اند. همین مردم کوچه و بازار، نه موجودی فرا‌تر از انسان. همین آدم‌ها آمدند که نه پلید بودند و نه فرشته ولی در جبهه‌ها رشد کردند، زیرا آرمان‌های بزرگ داشتند.

رمان گردان چهار نفره نوشته احمد دهقان درباره شناسایی منطقه عراقی ها قبل از شب حمله توسط چهار نفر شخصیت‌های داستانه. داستان از لحظه حمله عراقی ها به قرارگاه ایران و رفتن چهار نفر شخصیت داستان یعنی علی، حسن، سعید و ناصر برای شناسایی قرارگاه بعثی ها قبل از شب حمله آغاز می شه. در شب شناسایی مسائل و مشکلات فراوانی پیش پای اون ها قرار می گیره و لحظات نفس گیریُ تجربه می کنند، اما حاضر به بازگشت نمی شن و تا قلب دشمن پیش می رن و سرانجام در این عملیات موفق و پیروزمندانه از همرزمان استقبال می کنند...

_برگ دوم: نحوه ی داستان نویسی با کارشناسی فرزام شیرزادی

_برگ سوم: دانستنی هایی از دنیای کتاب
دسترسی سریع
با من ورق بزن