و اما ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 20 دقیقه

شکست عجیب بسکتبال ایران مقابل پورتوریکو

تیم ملی بسکتبال ایران در مقابل پورتوریکو باخت

1398/06/09
|
23:17

ایران با ترکیب حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، بهنام یخچالی، محمد حسن‌زاده و محمد جمشیدی بازی را آغاز کرد.

کوارتر اول: 30 - 16 ایران

تیم ایران بازی را فوق‌العاده و بسیار کوبنده شروع کرد و نتیجۀ کوارتر اول 30 در مقابل 16 به نفع ایران تمام شد.

کوارتر دوم: 49 - 31 ایران

در کوارتر دوم با درخشش بهنام یخچالی، بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران، توانست اختلاف را حفظ کند و با نتیجۀ 49 بر 31 نیمۀ نخست بازی خاتمه یافت.

کوارتر سوم: 65 - 51 ایران

در کوارتر سوم و نیمۀ دوم بازی پورتوریکو اختلاف را کمی کمتر کرد و نتیجه 65 بر 51 شد و کوارتر سوم هم پایان یافت.

کوارتر چهارم: 81 - 83 پورتوریکو

متاسفانه تیم ایران به دلیل نداشتن دفاع مستحکم در کوارتر چهارم نتیجه را 81 بر 83 واگذار کرد و تیم پورتوریکو برندۀ این بازی شد.

تیم پورتوریکو در کوارتر چهارم تغییر تاکتیک داد و بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت. در حالی که فقط یک دقیقه به پایان بازی مانده بود و تیم ایران 78 بر 74 از تیم پورتوریکو جلو بود، یکی از بازیکنان این تیم با سه پرتاب سه امتیازی باعث پیشی تیم پورتوریکو از ایران شد و در چهار ثانیۀ آخر بازی نیز تیم ایران نتوانست دفاع خوبی از خود به نمایش بگذارد.

از لحظات زیبای این بازی می توان به دو بازربیتر حامد حدادی اشاره کرد.

در پایان «داوید هوئرتاس» شوتینگ گارد، بازیکن پست 2، از تیم ملی پورتوریکو، با کسب 32 امتیاز، 3 ریباند، 4 پاس گل، 1 بلاک و تاثیرگذاری 34، بهترین بازیکن زمین شد.

حامد حدادی سنتر، بازیکن پست 5، ایران نیز با کسب 22 امتیاز، 16 ریباند، 4 پاس گل، 1 بلاک و تاثیر گذاری 28، بهترین بازیکن ایران شد، اما در نهایت تلاش او و سایرین بی‌نتیجه ماند.

صحبت حامد حدادی دربارۀ بازی امروز: ما خسته نبودیم، پورتوریکو بازی سریعی انجام داد. گاهی اوقات چیزی که می‌خواهید به دست نمی‌آورید. در کل مشکلی وجود نداشت، تنها مشکل این بود که ما بازی را با شکست به پایان بردیم.

نظر «شاهین طبع» دربارۀ بازی امروز: پیروزی بر پورتوریکو می‌توانست سرنوشت تورنمنت را برای ما تعیین کند، تیم حریف در دقایق پایانی فشار زیادی به ما وارد کرد، آنها در دقایق پایانی بازی شانس‌های بهتری داشتند و با چند شوت سه امتیازی بسیار خوب از این شانس‌ها استفاده کردند، اگر تونس بتواند پوتوریکو را شکست دهد و ما تونس را ببریم ما هم امیدهایی داریم، تلاش می‌کنیم خودمان را بازیابی کنیم و بتوانیم در بازی‌های آینده عملکرد بهتری داشته باشیم.

شایان ذکر است بازی دیگر در گروه ایران که بین تیم اسپانیا و تونس برگزار شد با نتیجه 101 بر 62 به نفع اسپانیا به پایان رسید.

دسترسی سریع
و اما ورزش