و اما ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 20 دقیقه

کمک داوران ویدیویی کارسازند؟

پس از بالا گرفتن اعتراضات به قضاوت داوران در رقابت های لیگ برتر ، فدراسیون فوتبال برای چاره اندیشی برای حل این معضل در حال نامه نگاری با فیفا برای راه اندازی VAR است. "واما ورزش" این معضل را بررسی کرده است.مارا در آرشیو دنبال کنید.

1397/09/25
|
15:56

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیوجوان؛ پس از بالا گرفتن اعتراضات به قضاوت داوران در رقابت های لیگ برتر ، فدراسیون فوتبال برای چاره اندیشی برای حل این معضل در حال نامه نگاری با فیفا برای راه اندازی VAR است. "واما ورزش" این معضل را بررسی کرده است.مارا در آرشیو دنبال کنید.

یکی از حواشی داغ این روزهای لیگ برتر ، قضاوت پر حاشیه داوران در هفته های اخیر است . پس از این اعتراضات ، فدراسیون فوتبال به فکر راه اندازی کمک داور ویدئویی افتاد که این سیستم نیز در جام جهانی استفاده شده بود. در همین حال از فدراسیون فوتبال خبر رسیده مسئولان دست به کار شده اند تا با رایزنی با فیفا مجوز استفاده از این سیستم را در رقابت های لیگ برتر کسب کنند .

علیرضافغانی داور پر تجربه کشورمان نیز در ارتباط با نصب و راه اندازی کمک داور ویدئویی در برنامه "واماورزش" با مثبت ارزیابی کردن این کار گفت : تجربه نصب این سیستم در جام جهانی موفق بوده و از حدود 64 بازی تیم ها در این جام هیچ گل به ناحقی وارد دروازه ها نشده که می توان با بهره گیری از این سیستم اشتباهات داوری در ایران را به حداقل رساند .

این داور کهنه کار کشورمان تنها سد مانع برای سیتم VAR را قیمت بالای آن خواند و گفت : همه ارکان ها باید دست به دست هم دهند تا این سیستم وارد فوتبال کشورمان شود . در ادامه یکی از شرکت های دانش بنیان در گفتگویی تلفنی ضمن آمادگی این شرکت ها برای نصب و راه اندازی این سیستم گفت : شرکت های دانش بنیان توانایی تولید بومی را دارند اما تاکنون درخواستی از جانب فدراسیون برای تولید بومی این دستگاه ارائه نشده .

از باشگاه استقلال هم خبر رسیده دو بازیکن خارجی این تیم یعنی الحاجی گرو و مارکوس نیومایر به صورت توافقی از جمع آبی ها خارج شدند . پرسپولیس هم که با پایان نیم فصل پنجره نقل و انتقالاتی اش باز شده با مشکل حضور ترابی در این تیم روبرو شده.

انتهای پیام/


دسترسی سریع
و اما ورزش