کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

شهرت و مولفه های مرتبط با آن شهرت در «کاوشگر»

در ایران شهرت چه تعریفی دارد؟ مشهورترین افراد ایران و جهان چه کسانی‌اند؟ چرا این روزها کسانی به سرعت به شهرت و ثروت می‌رسند؟ شبکه‌های اجتماعی و تاثیر آن در به شهرت رسیدن افراد چگونه است؟

1397/09/12
|
12:27

شهرت در زندگی افراد مشهور تاثیر بسیاری می‌گذارد که البته همه‌ی این تاثیرات مثبت نیستند. وقتی کسی در کانون توجه باشد، تغییراتی در زندگی‌اش ایجاد می‌شود. مثلا حریم خصوصی‌اش را از دست می‌دهد. حتی ممکن است فرد مشهور دچار غرور کاذب شده، سطح روابطش با دیگران و مردم کمتر شود و نیز ارتباطات فردی‌اش تحت تاثیر عناصر منفی اخلاقی‌اش تقویت شده، کمرنگ و سست شود.

از این رو لازم است به افراد مشهور، مثل برخی جوانان ورزشکار یا هنرپیشه که ظرفیت تحمل آن شهرت را ندارند، مهارت رویارویی با شرایط تازه آموزش داده شود تا بعدها گرفتار مشکلات اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی نشوند. کلاس‌های آموزشی متعدد کمک می‌کند تا افراد مشهور، مخصوصا آنهایی که از اوج فقر و رتبه‌های پایین اجتماعی، به سطوح بالا و موفقیت رسیده‌اند، بتوانند با شهرت و عواقب منفی آن، کنار بیایند و محبوب‌تر شوند.

در «کاوشگر» 12 آذر به شهرت و عواقب مثبت و منفی آن پرداخته شد. شما می‌توانید برای شنیدن این برنامه به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه کنید.

دسترسی سریع
کاوشگر