كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

شهرت و مولفه های مرتبط با آن شهرت در «كاوشگر»

در ایران شهرت چه تعریفی دارد؟ مشهورترین افراد ایران و جهان چه كسانی‌اند؟ چرا این روزها كسانی به سرعت به شهرت و ثروت می‌رسند؟ شبكه‌های اجتماعی و تاثیر آن در به شهرت رسیدن افراد چگونه است؟

1397/09/12
|
12:27
|

شهرت در زندگی افراد مشهور تاثیر بسیاری می‌گذارد كه البته همه‌ی این تاثیرات مثبت نیستند. وقتی كسی در كانون توجه باشد، تغییراتی در زندگی‌اش ایجاد می‌شود. مثلا حریم خصوصی‌اش را از دست می‌دهد. حتی ممكن است فرد مشهور دچار غرور كاذب شده، سطح روابطش با دیگران و مردم كمتر شود و نیز ارتباطات فردی‌اش تحت تاثیر عناصر منفی اخلاقی‌اش تقویت شده، كمرنگ و سست شود.

از این رو لازم است به افراد مشهور، مثل برخی جوانان ورزشكار یا هنرپیشه كه ظرفیت تحمل آن شهرت را ندارند، مهارت رویارویی با شرایط تازه آموزش داده شود تا بعدها گرفتار مشكلات اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی نشوند. كلاس‌های آموزشی متعدد كمك می‌كند تا افراد مشهور، مخصوصا آنهایی كه از اوج فقر و رتبه‌های پایین اجتماعی، به سطوح بالا و موفقیت رسیده‌اند، بتوانند با شهرت و عواقب منفی آن، كنار بیایند و محبوب‌تر شوند.

در «كاوشگر» 12 آذر به شهرت و عواقب مثبت و منفی آن پرداخته شد. شما می‌توانید برای شنیدن این برنامه به سایت رادیو جوان قسمت آرشیو برنامه‌ها مراجعه كنید.

دسترسی سریع
كاوشگر