کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

كاوشگر و فنآوری نانو نانو در ایران بعد 400 سال

"کاوشگر" 6ام آذر ماه درباره ستاد توسعه فنآوری نانو صحبت کرد و اینکه پیشرفت های کشور در زمینه نانو به کجا رسیده و تا 400 سال آینده چه چشم اندازی دارد.میهمان برنامه علی اصغر نجیمی دبیر کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بود.

1397/09/07
|
10:10

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ "کاوشگر" 6ام آذر ماه درباره ستاد توسعه فنآوری نانو صحبت کرد و اینکه پیشرفت های کشور در زمینه نانو به کجا رسیده و تا 400 سال آینده چه چشم اندازی دارد.میهمان برنامه علی اصغر نجیمی دبیر کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بود.

تاریخچه تشکیل ستاد به اواخر سال 1379 و اوایل سال 1380 باز می‌گردد. در این زمان پروفسور غلامعلی منصوری استاد دانشگاه ایلینوی در شیکاگو طی ملاقاتی با مرحوم دکتر محمد تقی ابتکار که در آن زمان مشاور علم و فناوری رئیس جمهوروقت بود، اهمیت و جایگاه فناوری نانو و تأثیر آن در آینده علمی و صنعتی دنیا را بیان کرد. دکتر ابتکار پس از آن طی نامه‌ای که بعدها به سند اصلی توجه دولتی ایران به فناوری نانو تبدیل شد، از آقای رئیس جمهور تقاضا نمود برای راه اندازی مجموعه‌ای منسجم جهت تمرکز بر موضوع نانوفناوری اقدام کند و پیشنهاد اولیه او شکل گیری چنین تشکلی در دفتر همکاری‌های فناوری رئیس‌جمهور بود که مورد توجه و تأیید رئیس جمهور وقت قرار گرفت. بعد از آن کمیته مطالعات سیاست نانوتکنولوژی در دفتر همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد که از سال 1380 تا 1382 با همین نام به فعالیت ادامه داد و در سال 1382 به ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تبدیل شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر