كاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

كاوشگر و فنآوری نانو نانو در ایران بعد 400 سال

"كاوشگر" 6ام آذر ماه درباره ستاد توسعه فنآوری نانو صحبت كرد و اینكه پیشرفت های كشور در زمینه نانو به كجا رسیده و تا 400 سال آینده چه چشم اندازی دارد.میهمان برنامه علی اصغر نجیمی دبیر كارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بود.

1397/09/07
|
10:10
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ "كاوشگر" 6ام آذر ماه درباره ستاد توسعه فنآوری نانو صحبت كرد و اینكه پیشرفت های كشور در زمینه نانو به كجا رسیده و تا 400 سال آینده چه چشم اندازی دارد.میهمان برنامه علی اصغر نجیمی دبیر كارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بود.

تاریخچه تشكیل ستاد به اواخر سال 1379 و اوایل سال 1380 باز می‌گردد. در این زمان پروفسور غلامعلی منصوری استاد دانشگاه ایلینوی در شیكاگو طی ملاقاتی با مرحوم دكتر محمد تقی ابتكار كه در آن زمان مشاور علم و فناوری رئیس جمهوروقت بود، اهمیت و جایگاه فناوری نانو و تأثیر آن در آینده علمی و صنعتی دنیا را بیان كرد. دكتر ابتكار پس از آن طی نامه‌ای كه بعدها به سند اصلی توجه دولتی ایران به فناوری نانو تبدیل شد، از آقای رئیس جمهور تقاضا نمود برای راه اندازی مجموعه‌ای منسجم جهت تمركز بر موضوع نانوفناوری اقدام كند و پیشنهاد اولیه او شكل گیری چنین تشكلی در دفتر همكاری‌های فناوری رئیس‌جمهور بود كه مورد توجه و تأیید رئیس جمهور وقت قرار گرفت. بعد از آن كمیته مطالعات سیاست نانوتكنولوژی در دفتر همكاری‌های فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد كه از سال 1380 تا 1382 با همین نام به فعالیت ادامه داد و در سال 1382 به ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تبدیل شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
كاوشگر