کاوشگر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

پهپادهای مرزبان مرزبانان بی سرنشین در آسمان

پَهپاد که به آن وسیلهٔ هوایی بدون سرنشین نیز می‌گویند، نوعی وسیلهٔ هواییِ هدایت‌پذیر از راه دور است و امروزه نقش موثری در ناوگان امنیتی کشورها دارد. کشورما از این تکنولوژی برای کنترل مرزها بهره برداری می کند "کاوشگر" امروز را از دست ندهید.

1397/09/05
|
16:18

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛ پَهپاد که به آن وسیلهٔ هوایی بدون سرنشین نیز می‌گویند، نوعی وسیلهٔ هواییِ هدایت‌پذیر از راه دور است و امروزه نقش موثری در ناوگان امنیتی کشورها دارد. کشورما از این تکنولوژی برای کنترل مرزها بهره برداری می کند "کاوشگر" امروز را از دست ندهید.

تاریخچه ساخت پهپاد در ایران به پیش از انقلاب 1357 بازمی‌گردد. در آن زمان برنامه‌ای ده برای تولید پهپاد هدف و شناسایی در داخل کشور در نظر گرفته شده و قرار بود صنایع پهپادسازی ایران در سال 1360 شروع به کار کند. پس از انقلاب این طرح دچار وقفه شد، اما در نهایت منجر به تأسیس صنایع هوایی قدس در سال 1364 شد که مهمترین محصولش پهپاد مهاجر یک در زمان جنگ ایران و عراق بود. صنایع هوایی قدس در اوایل دهه 1380 اقدام به طراحی و ساخت پهپادهای مهاجر 4 و ابابیل 3 کرد که بدل به موفق‌ترین پهپادهای شناسایی ایران شد. این پهپادها بطور گسترده در تمامی یگان‌های نیروهای مسلح ایران از ارتش تا سپاه به خدمت گرفته شد و حتی تعدادی هم به کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا صادر شد.


انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر