کاوشگر شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

مدیریت ماتریسی سازمانت را ماتریسی مدیریت کن

برنامه "کاوشگر" امروز به مدیریت ماتریستی پرداخت اینکه در میان مدل‌های کلاسیک ساختار سازمانی، ساختار ماتریسی یکی از شناخته‌شده‌ترین مدل‌هاست.شاید بتوان گفت که این ساختار در دهه‌ ی هفتاد میلادی، وارد مجموعه‌ی مُدهای مدیریتی شده است.

1397/06/27
|
22:30

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ برنامه "کاوشگر" امروز به مدیریت ماتریستی پرداخت اینکه در میان مدل‌های کلاسیک ساختار سازمانی، ساختار ماتریسی یکی از شناخته‌شده‌ترین مدل‌هاست.شاید بتوان گفت که این ساختار در دهه‌ ی هفتاد میلادی، وارد مجموعه‌ی مُدهای مدیریتی شده است.

فرض کنید شما کارمند بخش حسابداری هستید و بخشی از مسئولیت حسابداری کل شرکت در اختیار شماست و از سوی دیگر، شرکت یک نفر را به عنوان مدیر پروژه‌ی بازسازی کارگاه قدیمی، منسوب کرده است.مدیریت از شما می‌خواهد که مسئولیت حسابداری پروژه بازسازی کارگاه را بر عهده بگیرید و در این زمینه به مدیر پروژه کمک کنید.

دشواری‌های شما از جایی آغاز می‌شود که مدیر پروژه بازسازی، درخواست‌ها و انتظارات خودش را دارد و رییس واحد حسابداری هم، مانند گذشته و مانند همیشه، انتظارات و درخواست‌های خودش را دارد. در شکل سنتی اینگونه است که یک کارمند به یک مدیر پاسخگو است و به عبارت دیگر به یک مدیر گزارش می دهد ولی در مدیریت ماتریسی یک کارمند همزمان به دو یا چند مدیر پاسخگو است و گزارش می دهد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
کاوشگر