کاوشگر شنبه تا پنج شنبه از ساعت 09:00 به مدت 50 دقیقه

اینترنت اشیا اینترنت اشیا

یکی از سخت‌ترین کارها تهیه مایحتاج خانه است. وقتی یخچال خالی می‌شود و کسی که مسئول خریدوسایل خانه است باید فهرستی تهیه کند و به فروشگاه برود، شاید پیش خود آرزو کند که ای کاش اتفاقی میفتاد و این وسایل به محض تمام شدن دوباره تهیه می‌شد.

1397/06/04
|
16:12

اینترنت اشیا نیز در کل به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان اشاره دارد که به شبکه‌ی اینترنت متصل می‌شود و با استفاده از نرم افزارهای موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت قابل کنترل و مدیریت است. اینترنت چیزها به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند. این مفهوم ممکت است به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت‌های شهری و ترافیک. از ماشین لباسشویی و یخچال گرفته تا پوشاکمان. این شبکه بسیاری از دستگاه‌های اطراف ما را در برمی‌گیرد.

«کاوشگر»، 4 شهریور به اینترنت اشیا پرداخت و در این برنامه دو گفتگوی تلفنی داشت با مهندس محمد قیصری، کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا، و دکتر کوروش حمیدی، مدیر بخش اینترنت اشیای صنعتی مرکز تحقیقات اشیا.

دسترسی سریع
کاوشگر