جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

دبیر كل اتاق اصناف ایران تشریح كرد : جزییات دومین جشنواره فروش فوق‌العاده نوروزی با عنوان «نمایشگاهی به وسعت ایران»

دبیر كل اتاق اصناف ایران،اعلام كرد: دومین جشنواره فروش فوق‌العاده نوروزی با عنوان «نمایشگاهی به وسعت ایران» با حمایت وزارت صمت و با محوریت اتاق‌های اصناف سراسر كشور و اتحادیه‌های صنفی برگزار می‌ شود .

1400/10/27
|
13:10

محمد باقر مجتبایی، در مصاحبه با برنامه «جوان ایرانی سلام »كه با اجرای «پیمان طالبی» به صورت زنده از آنتن رادیو جوان پخش می شد، در مورد برگزاری دومین «نمایشگاهی به وسعت ایران» و علت حذف جشنواره هایی همچون «فروش بهاره» تصریح كرد: بر اساس بررسی های به عمل آمده از نمایشگاه‌هایی نظیر فروش بهاره یا عرضه مستقیم كالا هر دو گروه واحدهای تولیدی و نیز مصرف كنندگان نارضایتی هایی از این نوع جشنواره هاداشتند ، همچنین از دیگر سو برگزاری این نمایشگاه‌ها در این برهه از شرایط اقتصادی ناشی از ركود همراه با تورم، بیشترین ضرر را به صنوف وارد می‌كند.


وی افزود : در همین راستا اتاق اصناف ایران برای دومین سال پیاپی، برگزاری نمایشگاهی به وسعت ایران (جشنواره فروش فوق العاده نوروزی) را با هدف تقویت صنوف مختلف در سراسر كشور و رضایت‌مندی مردم در خرید از فروشگاه‌های منتخب مشاركت كننده را در برنامه دارد.

دبیر كل اتاق اصناف ایران با بیان این كه این جشنواره از یكم بهمن 1400 لغایت 20 فروردین 1401 برگزار می‌شود، و ما پیش بینی می كنیم از دهه سوم بهمن ماه فعالیت های این جشنواره افزایش پیدا كند ،افزود: در این جشنواره تلاش می شود كه كالاهایی با كیفیت مناسب و با ارائه تخفیف هایی بین 10 تا 25 درصد به خرید كنندگان ارائه شود .

وی با بیان اینكه اتحادیه ها، اتاق های اصناف و بازرسان ما بر كیفیت كالاهای ارائه شده در این جشنواره نظارت خواهند داشت در بخشی دیگر از صحبت های خود تصریح كرد : ما اجباری نكرده‌ایم كه همه ی كسبه در این جشنواره شركت كنند چرا كه ممكن است برخی از كسبه تمایلی به شركت در این گونه جشنواره ها نداشته باشند.

مجتبایی با بیان اینكه برای صنوف شركت كننده در این جشنواره تراكت هایی با عنوان «نمایشگاهی به وسعت ایران» طراحی شده است و مشخص است كه چه صنوف و كسبه ای در این جشنواره شركت می كنند ، افزود : امیدواریم كه با برگزاری این جشنواره و ارائه كالاهای خوب و تخفیف های مناسب بتوانیم حس خوب ملی در بین مردم در آستانه فرا رسیدن سال نو ایجاد كنیم .

دبیر كل اتاق اصناف ایران همچنین با بیان اینكه برخی از فروشگاه های زنجیره ای نیز در این جشنواره مشاركت دارند، افزود:در همین راستا تاكید شده واحد‌های تولیدی با هماهنگی وزارت صمت كالاها را با تخفیف‌های بیشتری به دست صنوف برسانند تا آنها نیز با قیمت كمتری به خریداران ارائه كنند .

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام