جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران: استقبال مردم از برندهای داخلی افزایش پیدا كرده است

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران، با تشویق مردم برای خرید پوشاك داخلی گفت: حمایت از پوشاك و نساجی باعث افزایش اشتغال در كشور می‌شود .

1400/10/21
|
17:45

نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران:
در چند سال اخیر استقبال مردم از برندهای داخلی افزایش پیدا كرده است / همچنان شاهد قاچاق پوشاك به داخل كشور به صورت استوك هستیم
مجید نامی ، در مصاحبه با برنامه «جوان ایرانی سلام» در ارتباط با وضعیت پوشاك داخلی كشور و استقبال مردم از این كالاها اظهار كرد : در چند سال اخیر استقبال مردم از پوشاك های داخلی افزایش پیدا كرده است و برندهای ایرانی توانسته اند جای خود را در بازار بیشتر از قبل به دست آورند .
وی با بیان اینكه تا چند سال پیش به خاطر ورود بدون حساب لباسهای خارجی تمامی مراكز خرید و فروشگاه ها به ارائه پوشاك خارجی می‌پرداختند و برندهای ایرانی را كمتر برای فروش می‌پذیرفتند، افزود: در حال حاضر به واسطه مشكلات ارزی و برخی محدودیت ها برای ورود كالا های خارجی به كشور ، این فرصت برای كالاهای ایرانی فراهم شده كه رشد بسیار خوبی داشته باشند، استقبال مردم نیز از این كالاها افزایش پیدا كرده و برندهای داخلی نیز تلاش كرده اند با توجه به این استقبال كیفیت و طراحی خود را ارتقا دهند.

وی همچنین با بیان اینكه در بخش پوشاك و نساجی در داخل كشور رقابت بین تولیدكننده‌های تمام صنعتی و نیمه صنعتی وجود دارد، گفت : متاسفانه همچنان شاهد قاچاق كالاهای درجه 2 خارجی با كیفیت پایین به صورت استوك به داخل كشور هستیم.
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك ایران با بیان اینكه به خاطر مسائل پولی ،بانكی و همچنین واردات مواد اولیه با قیمت جهانی در برخی مواقع هزینه تمام شده پوشاك داخلی افزایش چشم گیری پیدا می كند، افزود: متاسفانه صنعت نساجی و پوشاك ایران مورد تحریم است و ما مجبور هستیم مواد اولیه را گرانتر از تولید كننده خارجی به دست آوریم ولی با این وجود صنعت پوشاك در كشور صنعتی اشتغالزا است و با سرمایه گذاری كم می توان اشتغال ایجاد كرد و كالاهای مناسب با قیمت مناسب به مردم ارائه كرد.
وی در مورد تعطیلی برخی از كارخانه های نساجی نیز گفت: برخی از مشكلات در مورد كارخانه های نساجی كشور مربوط به نوع مدیریت آنهاست و گرنه عموماً صنایع نساجی با بالاترین ظرفیت در حال كار هستند و درخواست در كشور برای فعالیت در این حوزه وجود دارد.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام