صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:40 به مدت 1:20

طرح آزمایشی توزیع سوخت با سفارش اینترنتی صبح دیروز (شنبه – سیزدهم آبان) در حیاط وزارت نفت رونمایی شد.

درهمین رابطه «محمدرضا مظلومی» مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفتگو با رادیو جوان گفت: در راستای ایجاد رفاه بیشتر و دسترسی آسان‌تر آن دسته از دارندگان خودروهای بنزین سوز که تمایل به دریافت بنزین در محل زندگی یا کسب و کار خود را دارند، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مجوز شروع به فعالیت آن را در کلان شهر تهران در دستور کار خودش قرار داد و بعد از مدت ها بررسی همه جانبه ابعاد فنی و عملیاتی، خودروهای سوخت رسان سیار و تعیین استانداردهای اولیه بر اساس استاندارهای جهانی، روز گذشته اولین سوخت گیری آزمایشی این دستگاه سوخت رسان در پارکینگ وزارت نفت انجام شد.
وی گفت: انتظار می رود با تولید انبوه این خودروها، از ابتدای دی ماه شاهد فعالیت رسمی و گسترده خودروهای سوخت‌رسان سیار در کلان شهر تهران باشیم.
مظلومی درباره نرخ خدمات این خودروهای سوخت رسان هم گفت: قیمت فروش بنزین، همان هزار تومان است و هزینه مازاد نیز هزینه خدماتی است که ارائه می شود و بر عهده مصرف کننده است و بستگی بر بُعد مسافت برای مصرف کننده دارد که این نرخ هم با نظارت سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده تعیین می شود.
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در ادامه تصریح کرد: کلیه شرکت های توانمند که توانایی خدمات رسانی مشابه را دارند می توانند برای اطلاع از شرایط و استانداردهای اولیه لازم به اداره روابط عمومی شرکت ملی نفت و یا شماره 09627 تماس بگیرند.
لازم به ذکر است که نرم افزار مربوطه که قابلیت نصب در گوشی‌های تلفن اندروید، ios و ویندوز را داراست می تواند به افراد در راه مانده در امر توزیع سوخت کمک کند. این اپلیکیشن دارای دو نرم افزار برای کاربر و سوخت‌رسان است؛ در صورتی که کاربر درخواست خود را از طریق اینترنت اعلام کند، نزدیکترین ماشین سوخت‌رسان می‌تواند به آن پاسخ دهد و پس از این‌که قیمت و مسافت آن مشخص شد، کاربر نیز می تواند دکمه تایید یا انصراف را انتخاب کند.
بر اساس این گزارش، قیمت بنزین معمولی و سوپر به ترتیب لیتری 1000 و 1200 تومان است و تنها هزینه حمل و نقل به آن افزوده می‌شود. این طرح هم اکنون آماده شده و مورد تایید اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) وزارت نفت است، اما برای راه اندازی به صورت پایلوت در شهر تهران به یک ماه زمان نیاز دارد؛ این اپلیکیشن را شرکت پتروآیریک ساخته است.
توزیع بنزین اینترنتی به این صورت است که اپ موبایل در اختیار فرد متقاضی قرار می‌گیرد و بعد از درخواست میزان بنزین مورد نیاز و بنا بر موقعیت خودروها هزینه انتقال بنزین اعلام می‌شود و درصورت تأیید ماشین سوخت‌رسان بنزین مورد نیاز را توزیع می‌کند. برای مثال، اگر بنزین مورد نیاز ٢٠ لیتر باشد هزینه بنزین ٢٠‌ هزار تومان می‌شود.ضمن اینکه هزینه انتقال نیز به آن اضافه می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • خبر فروش بلیط 9 میلیون تومانی پرواز تهران به کرمانشاه تکذیب شد

  • مردم از ارسال کمک مستقیم به مناطق زلزله‌زده خودداری کنند

  • 15 هزار واحد مسکن در زلزله اخیر تخریب شده است

  • آمادگی ارتش برای کمک به زلزله زده ها

  • انبوه سیب ها در کنار جاده

  • کار یا دانشگاه

  • عذرخواهی هواپیمایی کشوری

  • دبیر ستاد اربعین: زائرانی که اصرار بر بی‌قانونی کنند، حتما به محاکم قضایی معرفی خواهند شد

  • شرکت‌های هواپیمایی مسئول پاسخگویی به مردم هستند

  • بخش عمده زیرساخت های فضای ساییری ما در اختیار کشورهای خارجی است