جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

تسریع تكمیل و تحویل پروژه‌های نیمه‌تمام مسكن

برنامه "جوان ایرانی سلام" رادیو جوان با محمد رضا اسماعیلی ریاست هیات عامل صندوق ملی مسكن در درباره بالا رفتن سرعت اجرای پروژه های نهضت ملی مسكن گفتگو كرد.

1402/09/15
|
12:33
|

ریاست هیئت عامل صندوق ملی مسكن اظهار كرد: كاهش در زمان تكمیل پروژه‌های عمرانی به هیچ عنوان لطمه و خدشه‌ای بر كیفیت ساخت مسكن نخواهد زد؛ چرا كه روند كار تحت نظر كامل استانداردهای نظام فنی و مهندسی كشور در حال پیشروی است و نهایتاً نیز با استانداردهای این نظام مطابقت داده می‌شود.

محمدرضا اسماعیلی «ریاست هیئت عامل صندوق ملی مسكن» در برنامه جوان ایرانی سلام با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسكن گفت: در حال حاضر بیش از 80 هزار پروژه راكد در عرصه نهضت ملی مسكن در كشور وجود دارد كه میراث سالیان گذشت است و از این عدد، قریب به 65 هزار پروژه مربوط به عمران و مسكن می‌باشد كه ما در صندوق ملی مسكن با آن مواجه هستیم كه خوشبختانه در دولت محترم سیزدهم با اولویت چشمگیری مواجه شده است.

وی ادامه داد: با روی كار آمدن دولت محترم سیزدهم، طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام مسكن بیش از دیگر موارد مورد توجه دولتمردان قرار گرفت و به دستور مستقیم دولت؛ تأمین منابع و تكمیل این پروژه‌ها در لیست اولویت‌های نخست كشور قرار گرفت.

رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسكن كشور ضمن اشاره بر دستورات اخیر رئیس‌جمهور طی سفر به شهر جدید پرند ابراز امیدواری كرد كه در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تكمیل و تحویل پروژه نیمه‌تمام خواهیم بود چرا كه در این سفر؛ بیش از 4 هزار واحد از پروژه‌های عمرانی و مسكن توسط شخص رئیس‌جمهور افتتاح شد و در حاشیه این افتتاح؛ ایشان ضمن بازدید از پروژه 570 واحدی در این شهر، وعده افتتاح آن را تا پایان سال دادند.

محمدرضا اسماعیلی همچنین اظهار كرد: اصل مهم برای دولت كنونی، اتمام و تحویل پروژه‌های ناتمام دولت‌های پیشین با هدف رفع مشكل مسكن كشور است و در این راستا از هیچ حمایت و كمكی فروگذار نكرده‌اند و این روند را با جدیتی كم‌سابقه پیگیری می‌كنند تا نتیجه مطلوب در كمترین زمان ممكن حاصل شود.

وی در ادامه نیز افزود: باید توجه داشته باشیم كه دولت توان و تلاش خود را بر خاتمه طرح‌های نیمه‌تمام مسكن متمركز كرده است و بر اساس دستورات صادره تا پایان پروژه‌های نیمه‌تمام نباید پروژه جدید آغاز شود تا با این روش، زمان آماده‌سازی و تحویل پروژه‌ها با كاهش چشمگیر و نتیجه‌ای مطلوب‌تر همراه شود و به بیان دیگر در حداقل زمان، حداكثر بهره را از این روند شاهد باشیم.

رئیس هیئت عامل صندوق ملی مسكن كشور با توجه به كاهش زمان تكمیل پروژه‌های عمرانی گفت: كاهش در زمان تكمیل و تحویل پروژه‌های عمرانی به هیچ عنوان لطمه، آسیب و خدشه‌ای بر كیفیت كار نخواهد زد چرا كه روند كار تحت نظر كامل استانداردهای نظام فنی و مهندسی كشور در حال پیشروی است و عملیاتی كه در حال انجام است، نهایتاً نیز با استانداردهای نظام فنی كشور مطابقت داده می‌شود و در صورت مشاهده كوچك‌ترین اهمال‌كاری و عدم تطابق از صدور مجوز و پروانه خاتمه كار جلوگیری می‌شود.

وی همچنین متذكر شد كه افرادی كه بر اساس تعهدات قرارداد خود، مبالغ پرداختی را پرداخت كرده‌اند؛ مورد تأیید صندوق ملی مسكن بوده و در شهرهایی همچون؛ شهر پردیس، شهر صدرا و شهر مهستان (هشتگرد سابق) ما پروژه‌هایی را داریم كه متقاضی سهم خود را به طور كامل پرداخته كرده است و بنا به دلایل مختلف پروژه به اتمام نرسیده و دولت خود را مكلف كرده است تا با تأمین منابع مالی به نرخ روز این پروژه‌ها را اتمام و به افراد تحویل دهد و امیدواریم این روند با سرعتی فزاینده پیش رفته و شاهد كاهش معضل مسكن در كشور باشیم.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام